• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bir yemin ettik ki!

Bir yemin ettik ki!
Giriş Tarihi: 26.6.2019

Altınordu, 18 yaşını dolduran akademi öğrencileri için her yı l sezon sonunda düzenlediği yemin törenlerinin dördüncüsünü organize etti ve 14 oyuncu ile beşer yıllık sözleşme imzaladı.

Altınordu, futbol akademisinde eğitim gören ve 18 yaşını geride bırakan gençler için her yıl sezon sonunda yaptığı profesyonelliğe geçiş yemin törenlerinin dördüncüsünü düzenledi. Başkan Seyit Mehmet Özkan ve tüm kurmayların hazır bulunduğu törende Mertcan Dağlı, Enes Kalyoncu, Yusufcan Esendemir, Hüseyin Solaklı, Alperen Selvi, Atalay Gürel, Muzaffer Kocaer, Mustafa Kaya, Barışcan Işık Altunbaş, Emre Oymak, Gökberk Efe, Sabrican Vural, Atalay Yıldırım ile Altar Han Hidayetoğlu, önce Türk ve Altınordu bayrakları ile futbol topu üzerine yemin ettiler, ardından da futbol kariyerlerinin ilk profesyonel imzalarını beşer yıllık olarak attılar.

HEDEFE 2 YIL VAR

Başkan Özkan, "Süper Lig'deki 483 oyuncunun 240'ı yabancı. 28 yaş ortalaması var. Biz, kimsenin yapamadığını başarmak için gece gündüz çalışıyoruz. Bu toprakların çocuklarına kendimizi adadık. Zengin olalım, yatımız katımız olsun diye hedefimiz yok. Tek hedefimiz; buradaki gençleri Avrupa'nın en üst düzey liglerinde forma giyerken görmek" dedi. İki yıl sonra Altınordu A Takımı'nın tamamen akademiden çıkan gençlerden oluşacağını da ifade eden Özkan, "Allah bana çocuk vermedi ama şu anda 12 bin çocuğum var. Aralarında Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder gibi dünya çapında yıldızlar var, bunu şimdiden görüyoruz. Bugün imza atan gençlerimiz de o abileri gibi güzel kariyer sahibi olabilirler. Hepsini çok seviyor ve onlara güveniyoruz" dedi.

YEMİN METNİ

Altınordu'nun hazırladığı yemin metni ise şöyle:

"Bu toprakların çocukları olan bizler profesyonel olduğumuz bugün Altınordu armasına her koşulda sahip çıkacağımıza, bu armaya; vefa ve minnet duygusuyla bağlı kalacağımıza, vefa ve inancı, göğsümüzün en derin yerinde saklayacağımıza, "İyi birey iyi vatandaş, iyi futbolcu" sloganımıza her zaman sahip çıkacağımıza, ülkemize ve insanlığa, örnek bir sporcu olarak kalacağımıza, Altınordu arması bizleri bugünlere taşıyan ailemiz ve başkanımız, antrenörlerimiz, emeği geçen personelimiz ve şahitler huzurunda yemin ederiz."

Bir yemin ettik ki! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN