• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Buca-Tire birleşiyor

Buca-Tire birleşiyor
Giriş Tarihi: 2.7.2019

İzmir futbolunun iki köklü kulübü FK adıyla mücadele edecek

Türk futboluna sayısız yetenekli futbolcular kazandıran, bir ara da Süper Lig'de mücadele eden Bucaspor ile yıllardır verdiği zirve mücadelesiyle liglere renk katan Tire 1922 birleşiyor. Bölgesel Amatör Lig'e (BAL) düşen Bucaspor'un ardından sezon sonunda ekonomik kriz nedeniyle kapanma tehlikesi yaşayan Tire 1922'nin de başına geçen Cihat Aktaş'ın önümüzdeki günlerde iki kulübü birleştirerek bir dev yaratma projesini hayata geçireceği öğrenildi. Tire 1922'nin 3.Lig'deki yarışmacı haklarını alarak Bucaspor'u yeniden profesyonel liglere döndürmenin planını yapan Aktaş'ın kulübün adını da Bucaspor FK olarak değiştirmek istediği öğrenildi.

ZORLU BİR DÖNEM BEKLİYOR

Belediyeden maddi destek alamayınca kapanmanın eşiğine gelen Tire 1922'nin de başına geçen Aktaş'ın yakın çevresine, "Tire ve Bucaspor ekonomik kriz nedeniyle zor dönemeçteler. Her iki takımın da ayrı ayrı yaşaması çok zor hatta imkansız.
Hem Bucaspor'da, hem de Tire 1922'de mevcutta oyuncular var. En kısa sürede bu konuyu kamuoyu ile paylaşacağım ve gerekli adımları atacağım. Bu projenin hayata geçmesi için çabuk ve hızlı davranmalıyız. Kongre süreçleri ve ardından da transfer süreçleri yaşayacağız.
Zorlu bir dönem bizi bekliyor. Güçleri birleştirip Bucaspor FK adında bir dev yaratabiliriz" dediği öğrenildi.

FATİH ŞENDİL

Buca-Tire birleşiyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN