• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Karşıyaka ayağa kalktı

Kulüp Başkanı Turgay Büyükkarcı, “Stat ihalesinin yıl içinde yapılması için ne gerekiyorsa yapacağız. İkinci projemiz Sasalı’da Altyapı Akademisi olacak” dedi

Karşıyaka ayağa kalktı

14.7.2019

3. Lig'de mücadele veren Karşıyaka'nın Başkanı Turgay Büyükkarcı, kulübün geleceğini garanti altına alacak projelerini açıkladı. Futbol, basketbol ve voleybolda yeni sezon çalışmalarını sürdüren Karşıyaka'da Başkan Turgay Büyükkarcı, stat ve tesis için gerekli hamleleri başlattı.

İNŞAATA BAŞLANDI

Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri'nin paslanan ve çürüyen tel örgüler yenilenip çevre düzenlemesi yapılırken futbol takımı için planlanan fitness merkezi ve yeni futbol kamp merkezinin inşaatı başladı. Tesis ve stat konusunun olmazsa olmazları olduğunu belirten Büyükkarcı, "KSK'nin geleceğiyle ilgili iki önemli proje var. Bunlardan en önemlisi stad projesidir. Bütün gücümüzle bunun için ne gerekiyorsa yapacağız, çalmadık kapı bırakmayacağız. Sene bitmeden ihalenin yapılmasını sağlamaya çalışacağız" dedi.

GELECEĞİ KURTARACAK

Büyükkarcı ikinci projenin de Sasalı'daki Altyapı Futbol Akademisi olduğunu ifade etti. Büyükkarcı, "Sasalı, futbolun geleceğini kurtaracak projelerden bir tanesidir. Karşıyaka'yı iyi bir gelecek bekliyor. Sezon sonu kongre yaptığımız zaman bu hedeflerin çoğunu gerçekleştirmiş olarak üyelerimizin karşısına çıkmak istiyoruz" dedi

OLGULARLA YÖNETİYORUZ

Kulübü algılarla değil, olgularla yönetmeye çalıştıklarının altını çizen Büyükkarcı sözlerini şöyle sürdürdü: "Dedikodularla kulüp yönetme peşinde değiliz. Türkiye'nin önde gelen büyük şirketleriyle stratejik birliktelik, reklam ve sponsorluk görüşmelerimiz devam ediyor. Bunların bir kısmını bitirdik, bir kısmıyla görüşme aşamasındayız" dedi.

DOĞUKAN KRİZİ

İç transferi yeni sözleşme önerilmeyen Onur ve Bartu dışında firesiz tamamlayan transfer yasaklısı Karşıyaka, Doğukan İnci krizi yaşıyor. Yeşil-kırmızılılarda yönetim, altyapıdan çıkıp geçen sezon asgari ücret alan Erdoğan, Özgür, Görkem, Burak, Namık Barış, İlyas, Cihan, Mahir ve Efe'nin ücretlerini de 40 ila 60 bin TL seviyesine çıkarırken Doğukan, kendisine teklif edilen 50 bin TL yıllık ücreti kabul etmedi. 20 yaşındaki forvet, 50 bin TL yıllık ücreti az bularak Başkan Turgay Büyükkarcı'dan zam istedi. İlk görüşmede anlaşma sağlanamayan genç yıldız adayı takımla antrenmanları sürdürüyor.

Karşıyaka ayağa kalktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.