• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Küllerinden doğuyor

1931 yılında kurulan, bir zamanlar 3. Lig ve 2. Lig’de mücadele eden Gençlikspor ayağa kalktı. Türkiye'nin kurulan 58. kulübü olarak tarihe geçen siyah-beyazlılar, şimdilerde mücadele ettiği 1. B Grubu'nda şampiyonluğa koşuyor.

Küllerinden doğuyor
Giriş Tarihi: 7.11.2019

Marmaris Gençlikspor küllerinden doğuyor. Türkiye'nin kurulan 58. kulübü olarak tarihe geçen siyah-beyazlılar, şimdilerde mücadele ettiği Muğla 1. Amatör Küme B Grubu'nda şampiyonluğa koşuyor. Bir dönem 2. Lig ve 3. Lig'de mücadele eden, rakiplerine sahayı dar eden Marmaris Gençlikspor, o dönemin CHP'li Belediye Başkanı Ali Acar'ın kaprisleri ve maddi desteğini çekmesi üzerine 3. Lig'den çekilmişti. Küllerinden doğma mücadelesi veren kulübün başkanı Gürcan Uysal, "Koca çınar kurumasın diye ateşten gömlek giyip bu göreve geldim" dedi.

'DESTEK GÖREMEDİK'

Marmarisspor'un profesyonel liglerde mücadele ettiği yıllarda asbaşkan ve genel kaptan olarak görev yapan Gürcan Uysal, sokağa bırakılan, tesisleri bir şirkete verilen takımı 3 sezon önce Süper Amatör Küme'de teslim aldı. Son üç sezonda transfer yapamadıklarını vurgulayan Uysal, "Başta önceki belediye başkanı olmak üzere siyasiler Marmarisspor'u sokağa attılar. Kapanma noktasına geldi. Kulübün şu anda hiç birşeyi yok. Sıfır imkanlar mücadele ediyoruz.Tesisimiz bir şirkete devredilmiş. Marmaris Şehir Stadı harabe halde. Çok yazık" dedi.

ADEM ÜLKER

Küllerinden doğuyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA