• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Devler isyan bayrağı açtı

Devler isyan bayrağı açtı
Giriş Tarihi: 27.3.2020

Korona yüzünden hayat durma noktasına gelirken, takımlar da maaşlarda indirim istedi. Ancak oyuncular duruma tepkili.

Tüm dünyayı etkisi-ne alan korona virüs sebebiyle hayat durma noktasına geldi, fut-bol kulüpleri bu durum-dan en çok etkilenenler arasında yer aldı. Yayın gelirleri, maç gelirleri ve store gelirlerinin bir-den sıfıra inmesi sonrası kulüpler futbolculardan indirim talep etmeye baş-ladı. Bu durumdan dün-yanın dev kulüpleri de etkile-nirken dün İspanya'dan isyan haberi geldi. La Liga devi Bar-celona, gelirlerinin bir anda neredeyse sıfıra inmesi son-rasında radikal bir adım attı ve oyuncularının maaşların-da büyük oranda indirim iste-di. Başkan Josep Bartomeu'nun futbolcularla tek tek iletişi-me geçip, bu süreçte maaşları tam olarak ödeyemeye-ceklerini ve yüzde 70'lik kesinti yapmak zorunda olduklarını iletti.

ZOR DURUMDALAR

Yüksek maaş alan bazı futbolcular kesintiye karşı çıkarken maaşla-rının tam ödenmesini istedi. Barça dışında bir çok kulüpte de sıkıntı yaşanırken R.Madrid, M.United, Manchester City ve PSG başta olmak üzere oyuncu-larına yüksek meblağa ödeyen kulüpler oldukça zor durumda.

Devler isyan bayrağı açtı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA