• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

KSK’den çifte formül

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, “Yeni sezon için TFF 2. Lig’de yeni bir grup açılması için ısrarcıyız ama ligler oynanacaksa sadece Play-Off’lar oynansın” dedi.

KSK’den çifte formül

12.6.2020

Türkiye Futbol Federasyonu ile 2 ve 3. Lig Kulüpler Birliği'nin yapmış olduğu toplantı sonunda alınan karar neticesinde Karşıyaka'da liglerin akıbetiyle ilgili fikirlerini federasyona yolladı. Yeşil-kırmızılılar, liglerin sağlıklı bir şekilde sona erdirilmesi için federasyona iki formolün yer aldığı önerisini gönderdi. Kaf- Kaf, ilk önerisinde 3. Lig'deki 3 gruptaki ilk 6 takımından 2. Lig'de yeni bir grup oluşturulması. İkinci formülü ise gruplarda 1. sırada bulanan takımların bir üst gruba çıkarılması ve tüm sağlık koşullarının iyileşmesi durumunda 2 ile 5. takımlar arasında Play-Off oynanarak liglerin tamamlanmasını talep etti.

HER SENARYOYA HAZIRLIKLIYIZ
Yaşanan pandemiyi Türk futbolunu tekrardan yapılandırmak için değerlendirilmesi gerektiğini belirten KSK Başkanı Turgay Büyükkarcı, "Biz kulüp olarak en başından beri kupaların ve şampiyonlukların insan sağlığından daha önemli olmadığını defalarca dile getirdik. 2. Lig'de yeni bir grup açılması ve seyahat koşullarının daha lokal düzenlenmesi fikrindeyiz. Eğer ligler de oynanacaksa sadece Play-Off'un oynanmasını istiyoruz. Ancak Karşıyaka olarak alınacak her türlü karara saygımız var. Her türlü senaryoya hazırız. Ekibimizde hazırlıklarına başladı" dedi.

İDMANLAR BAŞLADI
KOVID-19 testlerinde bir futbolcusunun sonucunun pozitif çıktığı Karşıyaka sıkı tedbirler alarak sahaya indi. Futbolcular odalarda tek kişi kalıyor. Antrenmanlar da birer saat arayla 7'şerli 3 grup ve 4 kaleci ayrı olacak şekilde yapılıyor.

GÖRKEM TÜRKYILMAZ

KSK’den çifte formül haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.