• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İZVAK’ta Erten’e güvenoyu

genel kurulunda, başkan yeniden seçildi. Karşıyaka, Göztepe, , , ve Altay’ın desteğini arkasına alan Ali Erten 97 oyla yeniden başkan oldu

İZVAK’ta Erten’e güvenoyu

8.4.2021

İzmir Spor Kulüpler Birliği Vakfı (İZVAK) olağan seçimli genel kurulunda mevcut başkan Ali Erten yeniden başkan seçildi. Tarihi Hava Gazı Fabrikası'nda yapılan genel kurulda divan başkanlığını Menemenspor Onursal Başkanı Tahir Şahin, Erdem Meço ve Çağatay Akar yer aldı. İZVAK seçiminde Ali Erten ve Emre Sarıgedik'in listeleri karşı karşıya geldi. Genel kurulda Ali Erten yönetimi ibra edildi.

Genel kurulda yapılan açık oylama sonucunda Ali Erten, 97 oy alarak tekrar İZVAK yönetim kurulu başkanlığına seçildi. Genel kurul öncesinde Karşıyaka, Göztepe, Menemenspor, Bergama Belediyespor, İzmirspor ve Altay'ın desteğini alan Erten'in yönetim kurulu listesinde şu isimler yer alıyor: Talat Papatya, Sabri Sevenoğlu, Sinan Bezircilioğlu, Turhan Gürsel Urhan, Mustafa Avcı, Ercan Korkmaz, Erdem Meço, Fatih Tanfer, İrfan Erol, Berk Özbek ve Saliha Ayda Maç yer aldı.

EMRE SARIGEDİK LİSTESİNİ ÇEKTİ

İZMİR Dinamik Grup adını verdikleri oluşumla seçim yarışına giren Emre Sarıgedik son dakika listesini geri çekti. Genel Kurul Başkanı Tahir Şahin'in seçimi açık oylama ile yapılmasını oya sunduğu sırada Emre Sarıgedik, seçimin kapalı yapılmasını talep etti. Ancak tüzük gereği, genel kurula katılanların onay verdiği takdirde, seçimin açık oylamayla yapılabileceği bildirildi. Yapılan gelişmeler sonrasında Emre Sarıgedik listesini çekerek salonda ayrıldı. Sarıgedik'in listesinde olan Tayyar Özdemir, Hikmet Alcan ve Bahri Vreskala ise bilgileri dışında olduğu için istifa etti

■ GÖRKEM TÜRKYILMAZ

İZVAK’ta Erten’e güvenoyu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.