• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Fedakar antrenör

Milli tekvandocu Semih Uzun, katılacağı turnuvanın masraflarını karşılayamadı. Antrenörü M.Nuri Çiçek, gitarını alıp sokaklarda müzisyenlik yaptı. Toplanan parayla da oyuncusuna destek

Fedakar antrenör

1.9.2021

İzmirli 14 yaşındaki milli tekvandocu Murat Semih Uzun, yaşadığı maddi zorluklar sebebiyle katılacağı turnuvanın masraflarını karşılayamayınca antrenörü Mehmet Nuri Çiçek, sporcusuna farklı bir fikirle destek oldu. İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde yaşayan Kemalpaşa Tekvando Spor Kulübü sporcusu 14 yaşındaki milli tekvandocu Murat Semih Uzun, ailesinin yaşadığı maddi zorluklar ve bir müsabaka öncesinde kolunun kırılmasından dolayı ortaya çıkan maddi yük nedeniyle, 6.WT Başkanlık Kupası'na katılamayacaktı. Ancak, Murat Semih Uzun'un antrenörü Mehmet Nuri Çiçek (32) duruma kayıtsız kalamadı. Müzisyenlik tecrübesi bulunan antrenör Çiçek, sporcusunun 2 bin 500 TL'lik masrafını sokak müzisyenliği yaparak toplamayı amaçladı. Gitarını alıp sokağa koşan Çiçek, yaklaşık 4 günlük bir çabanın ardından sosyal çevresinin desteği ve sokak müziğinden elde ettiği gelirle tüm giderleri topladı.

UZUN'UN YÜZÜ GÜLÜYOR
Giderlerin toplanmasıyla Murat Semih Uzun, Avrupa Şampiyonası'na kota alabilmek için 15-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek olan 6.WT Başkanlık Kupası'na katılabilecek.

NURİ ÇİÇEK: BEN SOKAKTAN GELDİM
Antrenör Mehmet Nuri Çiçek, 6 yıldır birlikte çalıştığı sporcusunun milli takıma kadar yükseldiğini ifade etti. Çiçek, "Ailesinin maddi anlamda beli bükülünce, ben de gitarımı alıp onunla birlikte sokakta maç giderlerini toplamak üzere müzik yaptım. Sokaktan geldim, buraları bildiğim için maç giderlerini toplayabileceğimi de biliyordum" diye konuştu. Murat Semih Uzun ise kendisini destekleyenlerin yüzünü kara çıkarmayacağını belirtti.

Fedakar antrenör haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.