• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’nun kaptanı dümene geçti

Altınordu’nun kaptanı dümene geçti

23.07.2019, 11:47

Yeni sezon hazırlıklarını ’da sürdüren ’nun deneyimli kaptanlarından , genç futbolcularla yakından ilgileniyor.

TFF 1. Lig ekiplerinden Altınordu'nun kaptanı Berkay Samancı, futbolculuğunun yanı sıra takımdaki gençlere de kılavuzluk yapıyor. Altınordu Futbol Akademisi'nden (ALFA) gelen 16 yaşındaki Ravil Tagir ve 15 yaşındaki Burak İnce ile özel olarak ilgilenen Berkay Samancı, "Altınordu Futbol Akademisi, bir altın madeni. Sadece Ravil ve Burak değil, eğitimlerini devam ettirenler de bu madendeki diğer altınlar. Misyonumuz ise gençlerimize doğruyu göstermek" dedi.

Gençlere 'Kıymet bilin' uyarısında bulunan deneyimli kaptan, "Vefa, aidiyet sadakat, arma, sevgi ve saygı, futbolun fazla rağbet görmeyen değerleri. Ancak; Totti ve Puyol gibi oyuncuları asıl efsaneleştiren sadece futbolları değil, bu değerleri temsil etmeleridir. Sadece futbol oynayarak Dünya çapında bir yıldız olamazsınız. Biz, Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu ve ekibi ile birlikte sizlere hep doğru yolu göstereceğiz. Size güveniyor ve inanıyoruz" diye konuştu.

"HEDEFE ULAŞACAĞIZ"
Takımın tam anlamıyla bir kolej havasına büründüğünü de kaydeden Berkay Samancı, "Beş sezonda dört kez Play-Off iddiamızı son maça kadar taşıdık. Ben, gençlerimizle çıktığımız bu yılın daha farklı geçeceğine ve hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum" yorumu yaptı. Berkay Samancı, Altınordu forması giyen her oyuncunun kişisel gelişiminin hızlanmasını ise sisteme ve takım içerisindeki bu farklı ve olumlu havaya bağladı.

"BURADA TARİH YAZILIYOR"
"En çok istediğim şey, Başkanımız Seyit Mehmet Özkan'ın yüzünü güldürmek" diyen tecrübeli oyuncu, "Ben Altınordu'nun neferiyim. Futbolculuğum biter, ne görev verilirse onu yaparım. Çünkü tek düşüncem; başkanımızın omuzlarındaki yükü biraz olsan hafifletebilmek. Altınordu, artık bir İzmir veya Türkiye projesi olmaktan çıktı. Burada bir tarih yazılıyor ve bizler de bunu canlı olarak içeriden izliyoruz. Bu topakların çocukları için yapılan her şey çok değerli" dedi.

İHA

Altınordu’nun kaptanı dümene geçti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN