• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çocuklarla hayata tutundum

Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan hayatıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Türk futbolunda yetiştirdiği genç oyuncuları Avrupa kulüplerine gönderen İzmir ekibinin başkanı, "Beni canlı tutan bu toprakların çocukları. Mutluyum" dedi

17.11.2021

Çocuklarla hayata tutundum

Türk futbolunda yetiştirdiği genç oyuncuları Avrupa kulüplerine göndererek tüm dikkatleri üzerine çeken Altınordu'da başkan Seyit Mehmet Özkan hayatıyla ilgili açıklamalar yaptı.

Özkan, "Bizi bu rekabette canlı tutan, hayata tutunmamızı sağlayan bu toprakların çocukları. Türkiye'de okullarımızda ara tatil dönemi başladı. Biz İsmet Orhunbilge Tesisleri'mizde şenlik yapıyoruz. 10-11 yaşlarında 850 çocuk vardı sahada. Beni hayata tutunduran bu çocuklar. Ben onlara her şeyimi veriyorum ama aslında onlar bana her şeylerini veriyorlar. Burada çocuklarla beraber olduğum için çok mutluyum. Pandemi döneminde evlere tıkılmıştık. Bir an önce turnuvalar başlasın istiyorduk. Sonunda turnuvamız başladı" dedi. BENİM ENERJİM ONLAR
Kendisinin 67 yaşında olduğunu belirten Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan şöyle konuştu: "Enerjimi çocuklardan alıyorum. Çocuklarımızın arasında yer alınca kendimi 7 yaşında gibi hissediyorum, bundan daha büyük bir mutluluk olur mu?"

DONANIM KISMI BİTTİ

ALTINORDU Başkanı Seyit Mehmet Özkan, her yıl Avrupa'ya 4-5 oyuncu vereceklerini ifade etti. A Milli Takım forması giyen Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder'i bünyesinden çıkaran, son olarak Burak İnce'yi Bundesliga ekiplerinden Arminia Bielefeld'e transfer eden İzmir ekibinin başkanı, "Biz donanım kısmını bitirdik, yazılım kısmına yeni başladık. 35 katlı bir inşaatın kabasını bitirdik, şimdi ince işlerine girdik. Altınordu'yu her ay 3-4 tane ünlü kulübün şef scoutları ve usta antrenörler takip ediyorlar, inceliyorlar. Cengiz Ünder, Avrupa'ya ilk maçına gittiğinde 11 yaşındaydı. Biz her yıl ayda 2 kez olmak üzere tam 24 defa yurtdışına turnuvalara gidiyoruz. İtalya, Almanya, Hollanda, Belçika ve İspanya. Henüz İngiltere'ye ulaşamadık, inşallah oraya da gideceğiz. Her yerde Altınordu olacak" şeklinde konuştu.