• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Pınar pes etmez

Pınar Başantrenörü : “Bu sezon sonuna kadar mücadele edecek bir Pınar Karşıyaka olacak.

Pınar KSK pes etmez

29.8.2020

Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Ufuk Sarıca, yeni sezon öncesi kadrolarını büyük ölçüde koruduklarını belirterek, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sarıca, "Bu şartlar altında takımı korumak çok kolay değildi. Birtakım fedakarlıklar da oldu ama sonuçta yine sahada sonuna kadar mücadele edecek bir Pınar Karşıyaka olacak" dedi. Kovid-19 salgını nedeniyle bazı belirsizliklerin olduğunu kaydeden Sarıca, "Sonuçta bu iş görsel bir hadise. Yapılan sporun seyirciyle, taraftarlarla güzelliği, motivasyonu daha fazla. Oyuncuların ve bizlerin boş salonda motive olması çok kolay değil. Belirsizliklerin olması insanın canını sıkıyor. Umut ediyorum ki en azından kısmi olarak belli taraftarla başlar ve zamanla her şey düzelir" diye konuştu.

16 TAKIM OLMALIYDI
Sarıca, Bandırma'nın çekilmesiyle ligin 15 takımla oynanacağını ve bu nedenle ilk haftayı maç yapmadan geçeceklerini aktararak, "Keşke 16 takımlı bir formül bulunsaydı" ifadesini kullandı.

PUAN SİLME YANLIŞ KARAR
TÜRKİYE Basketbol Federasyonu'nun mali kriterlere uyulmadığı gerekçesiyle verdiği bir puan silme cezası için Tahkim Kuruluna başvurulduğunu ancak orada da başvurularının kabul edilmediğini vurgulayan Ufuk Sarıca, "Bence böyle bir kararın alınması yanlış. Pınar KSK senelerdir aynı sponsorla ligin devamlılığını sağlayan önemli bir basketbol şehri. Bunu unutmamamız lazım. Pınar Karşıyaka'nın majör problemi yok. Ben hala bu kararın düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum. Özellikle böyle olağanüstü durumlarda belki diyalog eksikliği, gecikmeler oluyor. Bunlar gayet normal. Maalesef karar bizim için başka bir dezavantaj yaratıyor" dedi.

Pınar KSK pes etmez haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.