• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

KSK dosya kapattı

Yönetim, eski oyuncusu Tisdell’in, TFF’deki 103 bin Euro’luk alacağını ödedi. Kulüp, federasyondaki bir kamburdan kurtuldu.

KSK dosya kapattı

17.4.2021

Karşıyaka yönetimi, FIFA'daki tüm dosyalarını temizledikten sonra gözünü Türkiye Futbol Federasyon'unda bulunan borçlara çevirdi. FIFA'daki tüm uyuşmazlık sorunlarını çözen ve kulübe gelebilecek puan silme ile küme düşme tehlikesini engelleyen Büyükkarcı yönetimi şimdi federasyondaki dosyalara yöneldi. Yeşil-kırmızılılar, 2015-16 sezonunun ikinci yarısında forma giyen Tonia Tisdell'in dosyasını kapattı. Liberyalı futbolcuya, 103 bin Euro'luk alacağını yaklaşık 1 milyon TL'ye yakın ödeme yapılarak dosyanın kapatıldığı bildirildi.

YABANCIYA BORÇ YOK
Karşıyaka'da Başkan Turgay Büyükkarcı göreve geldiği günden beri FIFA'daki Shukurov'a 205 bin dolar, Juninho'ya 220 bin dolar, Ofoedu'ya 59 bin dolar, Kovalchuk'a 155 bin Euro, Banahene'ye 40 bin Euro, Fall'un 172 bin Euro ve Igor Duric'e 180 bin Euro ödeme yaptı. Kulübün yabancı futbolcu borçlarını sıfırlayan Büyükkarcı yönetimi, transfer yasağına engel teşkil eden en önemli dosyalardan biri olan Tisdell dosyasını da kapatarak son derece önemli bir işe imza attı. Yeşil-kırmızılı kurmayların Tisdell dosyasını kapatması transfer yasağını kaldırmak için yapılan bir hamle olarak yorumlandı.

GÖRKEM TÜRKYILMAZ

KSK dosya kapattı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.