• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Şirketleşmede son adım

’da futbol şubesinin özerkleşmesi için yapılan organizasyon hakkında, başkan , Adalet eski bakanı ve eski başkan Cenk Karace camiaya bilgi verdi

Şirketleşmede son adım

11.6.2021

Karşıyaka camiasının gündeminde olan futbol şubesinin şirketleşme projesiyle ilgili dün kulüp Başkanı Turgay Büyükkarcı, Eski Adalet Bakanı Hasan Denizkurdu ve projesinin başını çeken eski başkanlardan Cenk Karace basın toplantısı düzenledi.

Hasan Denizkurdu, "Bu projede derneğin gitmesi diye bir şey yok. Dernek ebediyen duracak. Genel kurul Karşıyaka'nın futbol şubesini bir şirkete vermeyi kabul etmiyorsa bu iş zaten olmaz. Dördüncü ayak kongre üyeleri, camia ve taraftar. Genel kuruldan geçse de bunun taraftarların içine sinmesi lazım. Şirket futbol şubesinin aktif ve pasifini devralacak. Bizim modelimiz F.Bahçe, G.Saray ve Ankaragücü modeli değil. Bir tarafta dernek başkanı, bir tarafta şirket başkanı olacak. İsterse dernek günü geldiğinde şubeyi tekrar devralabilecek" dedi.

Şirketleşme yapılanmasının öncülerinden Cenk Karace, "Şu an bulunduğumuz durum birçok Karşıyakalının istediği bir nokta değil. İlk etapta tanesi 25 bin TL'den, 100 milyon TL toplama hedefiyle 4 bin adet hisse arz ettik.

HERKES KARŞIYAKALI
Bunların 2 bin 150 hissesi realize oldu. Karşıyaka camiasının hazır olduğunu, hemfikir olduğunu gördük. Ben olaya yüzde 51'e 49 olarak bakmalarını istemiyorum. Mevcut yapıda bunu götüremeyiz. En büyük arzumuz 5 veya 7 yıl içinde tesisleşmesiyle Süper Lig'de olan bir Karşıyaka. Keşke dernekte sürdürülebilir noktada olsaydı ama bu yapıyla sürdüremeyiz Katılımcıların hepsi Karşıyakalı. Günü geldiğinde futbol şubesi borçsuz olarak geri derneğe verilebilir. 5 yılda bir müzakere edilip kulüple birlikte değerlendirilebilir. Sponsorlarımız da hazır" diye konuştu.

KARAR VERECEK GENEL KURULDUR
KARŞIYAKA Başkanı Turgay Büyükkarcı, hedeflerinin camiayı bir araya getirmek kavgasız, sıkıntısız ve markamıza yakışır bir şekilde daha da ileriye getirmek olduğunu vurguladı. Büyükkarcı, "Kulübü iyi bir yere getirecek her türlü oluşuma destek vermek boynumuzun borcu. Bu süreci dikkatli bir şekilde geçmek gerekiyor. Hayırlı olmasını diliyoruz. Bu süreç içinde kulübün hesapları açıktır, ne yapılması gerekiyorsa yapılır. Sonuçta karar verecek genel kuruldur. Onun üzerinde bir görüş yoktur" ifadelerini kullandı.

GENEL KURUL 3-4 TEMMUZ'DA GERÇEKLESEK
KARŞIYAKA'DA en son 3.5 yıl önce 20 Ocak 2018'de yapılıp korona virüs pandemisi nedeniyle geçen yıl ertelenen genel kurul, 3-4 Temmuz hafta sonunda düzenlenecek. Yönetim genel kurulun ilk tarihini ise 26-27 Haziran olarak belirledi.

Şirketleşmede son adım haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.