KALBİMİZE GÖMDÜK

Giriş Tarihi:07.01.2017, 14:24 Güncelleme Tarihi:08.01.2017, 00:07
İzmir Adliyesi’ne terör girişimini canı pahasına önleyen şehit polis Fethi Sekin, memleketi Elazığ’daki törenle son yolculuğa uğurlandı. Şehit mübaşir Musa Can’ın cenaze töreni ise İzmir Uzundere Cemevi’nde yapıldı. Şehitler sonsuza dek İzmirlilerin kalbinde yaşayacak

İzmir Adliyesi'ne yönelik terör saldırısında faciayı önleyen şehit polis Fethi Sekin ve mübaşir Musa Can, düzenlenen törenlerle son yolculuklarına uğurlanırken İzmirlilerin de kalbine gömüldü. Elazığ'daki cenaze töreninde Kahraman şehidin polis memuru kardeşi Fikret Sekin, "O arkadaşlarına hendek kazdıranlar, sırtını yaslayanlar haberi alsınlar, 2 tane daha Sekin polis var. İki Kürt daha var.
Sen rahat ol ağabeyim, 2 Kürt polis daha var" dedi. İzmir Uzundere Cemevi'ndeki törende ise, Musa Can'ın 2 kızının montlarını çıkarıp "Babamız üşümesin" diyerek tabutun üzerine sermesi yürek dağladı.
Kahraman polis memuru Fethi Sekin için memleketi Elazığ'ın Baskil ilçesinde yapılan törene, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz da katıldı. Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, Olgunlar mahallesindeki babaevinde helallik alınmasının ardından kalabalık bir araç konvoyu eşliğinde Baskil Hükümet Konağı önünde bulunan meydana getirildi. Törene katılan çok sayıda vatandaşlar terör aleyhine sloganlar attı.

Babasının şapkasını taktı

Şehidin cenazesinin yanına gelen eşi Rabia, çocukları Zeynep Dila, Nisa Nur ve Burak Tolunay Sekin ile kardeşleri tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin kızı Zeynep Dila'nın, babasına ait polis şapkasını taktığı görüldü. Şehidin erkek kardeşi, kız kardeşine sarılarak, "Abla intikamını alacağız, vallahi alacağız. İki kardeşi daha var arkasında, iki polis daha var, sen rahat ol" diyerek ağladı.

"İki polis daha var"

Şehidin naaşı ilçeye bağlı Doğancık köyü mezarlığında toprağa verildi. Polis memuru kardeşi Fikret Sekin, "O arkadaşlarına hendek kazdıranlar, sırtını yaslayanlar bilsin, 2 polis Sekin daha var. İki Kürt daha var.
Rahat ol ağabeyim, 2 Kürt polis daha var" dedi. Mezarlıkta tabuta sarılan şehidin kızı Zeynep Dila ise, "Ne olur götürmeyin babamı" diye ağladı. Bakanı Eroğlu, şehidin eşi Rabia ve kızları Zeynep Dila ile Nisa Nur Sekin'e Türk bayrağı, bazı ayetlerin yer aldığı bir tablo ve şehidin resmini takdim etti.

"Babamız üşümesin"

Saldırıda şehit düşen mübaşir 48 yaşındaki Musa Can için de İzmir Uzundere Cemevi'nde cenaze töreni düzenledi. Törende İzmir 12'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görevli şehit mübaşir Can'ın eşi Mecburiye Can, çocukları İzmir Ticaret Lisesi son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Büşra Can, Ankara Ufuk Üniversitesi'nde laborantlık eğitimi alan 21 yaşındaki Emine Can, iki yıl önce evlenen 23 yaşındaki Emrah Can taziyeleri cemevi avlusunda kabul etti. Törene İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ın yanı sıra İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru, AK Parti ve CHP milletvekillerinin de aralarında bulunduğu 3 bin kişi katıldı.
Şehit Can'ın tabutuna sarılan çocukları, üzerine kapanıp gözayşı döktü. İki kızı tabutun üzerine "Babamız üşümesin" diyerek montlarını örttü. Cenaze, Uzundere'ki kabristanda defnedildi.

"Bir kahramanla evliymişim"

PKK'lı teröristleri durduran ve girdiği çatışmada şehit düşen kahraman polis Fethi Sekin'in eşi Rabia Sekin, Yeni Asır'a çarpıcı açıklamalar yaptı. Eşiyle gurur duyduğunu ifade eden 3 çocuk annesi, ev hanımı Rabia Sekin, "Dünyanın en şanslı insanı benmişim, bir kahramanla evliymişim" dedi. Eşini Elazığ'da toprağa verdikten sonra Yeni Asır'a konuşan Rabia Sekin'in sözleri, Türkiye'yi bölmek ve karışıklığa sürüklemek amacıyla terörden medet umanların neden asla başarılı olamayacaklarını bir kez daha gösterdi. "Kimse oynanan sinsi oyuna gelmesin, benim eşim bu alçaklara gösterdi. Türk, Kürt, Arap, Zaza, Laz, Çerkez demeden, Alevi- Sünni ayrımı yapmadan hepimiz için ve hepimizin bir arada yaşayabilmesi için kendini feda etti" diyen Rabia Sekin şöyle konuştu:

Bizi parçalayamayacaklar

"O hainlere sesleniyorum: Alçaklar duyun sesimi, şunu iyi bilin ki bir Fethi gider bin Fethi gelir. Benim kahramanım Fethi Sekin gibiler olduktan sonra, asla Türk milletini bölemeyeceksiniz.
Bu yüce Türk bayrağımızı gönderden indiremeyceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, büyük devletimizi yıkamayacaksınız.
Minarelerden yükselen ezanlarımızı susturamayacaksınız. 'Türkiye'ye asla diz çöktüremeyeceksiniz, bu millete boyunduruk vuramayacaksınız' sözünün hakkını verdi eşim. Onunla gurur duyuyorum, dünyanın en şanslı insanı benmişim, bir kahramanla evliymişim, bana dünyanın 3 güzel armağını evlatlarımı bıraktı. Fethi'min hakkı ödenmez." Rabia Sekin, eşinin şehadetinden sonra kendilerini yalnız bırakmayan devlet büyüklerine, Türkiye'ye, İzmir'e ve polis teşkilatına teşekkürlerini iletti. Eşinin bir kahraman olduğunu ve 100 yıl sonra bile bu kahramanlığın konuşulacağının altını çizen Sekin, "Eşim cennete gitti. Ne olur ağlamayın. Allah herkese eşim Fethi gibi bir ölüm nasip etsin" dedi.

Adı mahallesinde yaşayacak

Kahraman polis Fethi Sekin'in adı Bayraklı Osmangazi'deki evinin yanındaki sokağa verildi. Bayraklı Belediye Meclisi toplantısında gündeme gelen madde oybirliğiyle kabul edildi.
Birlik ve beraberlik mesajları veren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Bu kötü olay ülkemize ve vatanımıza olan bağlılığımızı ve milli duygularımızı bin kat daha artırır" dedi.

FATİH ŞENDİL

kalan karakter 1000

hayrettin hayrettin

bu sözlere ne diyebilirim.sözün bittiği yer

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 08.01.2017 06:26
ksk li ksk li

Yetmez kardeşim yetmez.. adliyenin adı verilmesi lazım.. kimsenin uğramadığı ve ters tarafta kalan parkta ismi olsa ne olur, olmasa ne olur. Şehidimizin hakkını adliyenin ismini vericeksiniz ve oraya heykelini dikeceksiniz ki her geçen selam dursun

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 08.01.2017 01:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.