‘Kocam gibi 3 kahraman daha geliyor’

Giriş Tarihi:09.01.2017, 23:16 Güncelleme Tarihi:09.01.2017, 23:16

PKK'lı teröristlerin adliyede gerçekleştireceği katliamı önleyen kahraman şehit polis memuru Fethi Sekin'in eşi Rabia Sekin, Yeni Asır'a konuştu. Sekin, "Teröristler bizi yıkamazlar. 3 çocuğum var, hangi mesleği yapacaklarına karışmam ama polis olurlarsa gurur duyarım. Kocam gibi 3 tane daha cesur yavrusu geliyor" dedi.

Tüm ülkenin kendilerini bağrına bastığını da anlatan acılı eş Sekin, "Çocuklarımın babasının uğruna canını verdiği bu kentten ayrılmam. Çocuklarımla burada yaşamaya devam edeceğim. Eşimin şehadetinin ardından tüm Türkiye'de yas yaşandı. Kocam kimseye kötülüğü dokunmayan bir insandı. Ben ve çoçukları dahil kimse Fethi'nin hakkını ödeyemeyiz.Onun bize bıraktığı bu haklı gururu en iyi şekilde yaşatacağız" diye konuştu. Çocuklarının seçeceği mesleğe karışmayacağını ifade eden Rabia Sekin, "Ancak babaları gibi polis olmak isterlerse seve seve destek veririm. Amcaları da polis, ondan da yardım isterim. Çocuklarım da, babaları gibi bu vatana görevlerini en iyi şekilde yerine getirirler.
Terör örgütleri şunu bilsin ki, bizi böyle yıkamazlar. Korksunlar, Fethi Sekin gibi 3 tane daha cesur ve kahraman yavruları geliyor" diye konuştu.

İZMİR'E DÖNECEĞİM

Eşini toprağa verdikleri Elazığ'dan bir kaç gün içinde İzmir'e döneceklerini belirten Rabia Sekin, "Ağlamıyorum, çocuklarımın da ağlamasını istemiyorum. Biz dik duracağız, hainleri sevindirmeyeceğiz. Zaten kahramanım Fethi üzülmemizi dahi istemezdi. Kocamın ruhunu teslim ettiği İzmir benim için artık kutsal. Çocuklarımızın burada eğitimlerine devam etmesini istiyorum" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendilerini aramasından onur duyduklarını ifade eden Rabia Sekin, "Cumhurbaşkanımız arayınca kocamla bir kere daha gurur duydum. Bana 'Sen ve çocukların Türkiye'ye emanetsizsiniz' dedi" diye konuştu.

FATİH ŞENDİL

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.