Karaarslan’ın ‘gizli aşkı’ belediyeden gönderildi

Giriş Tarihi:10.01.2017, 23:25 Güncelleme Tarihi:11.01.2017, 09:22
FETÖ’den tutuklu Erkan Karaarslan’ın sevgilisi olduğu iddia edilen Aydın Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Özlem B’nin görevine son verildi

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin FETÖ'den tutuklanan danışmanı Erkan Karaarslan'ın gizli aşkı olduğu iddia edilen ve ilginç bir şekilde Aydın Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı'na atanan Özlem B'nin belediyedeki işine son verildi. Karaarslan'ın cezaevinden yazdığı bir mektupla sevgilisi olduğu ortaya çıkan Özlem B, Sarıyer Belediyesi'nde nikah memuruyken hızlı bir şekilde yükselmiş ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirilmişti.

MEKTUPLA ORTAYA ÇIKTI

FETÖ'den tutuklu bulunan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun danışmanı Erkan Karaarslan'ın, yasak aşkını İstanbul'dan Aydın'a transfer ettirdiği ortaya çıkmıştı. "FETÖ'nün yerel yönetimler imamı" olarak anılan Karaarslan, cezaevinden "Mücahit" adlı işadamı arkadaşına yazdığı mektupta, Özlem B'ye her hafta pazartesi günleri çiçek göndermesi ricasında bulunmuştu. Karaarslan, gönderilecek çiçeğin üzerine de "Beş yıldır olduğu gibi bu haftaya da seninle başladım, iyi haftalar canım benim. Kaderimsin. Sevdiğinin düşmanlarına inat bu hafta daha güçlü ol, canım benim" notunun yazılmasını istemişti. Karaarslan'ın mektubunu sakıncalı bulan cezaevi yönetimi, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak, "Suç unsuru içerir ibareler bulunmaktadır" diyerek, gereğinin yapılmasını istemişti.

YENİ ASIR YAZDI

Bu gelişmelerin Yeni Asır tarafından gündeme getirilmesinin ardından B'nin Aydın Büyükşehir Belediyesi'ndeki işine son verildiği öğrenildi.
Aydın Büyükşehir Belediyesi'nde Özlem B'nin yanı sıra Karaarslan'la ilişkisi olan bir kaç müdürün daha işten çıkarılacağı konuşuluyor.

İSTİFA ETTİ YİNE GELDİ

Erkan Karaarslan'ın gizli aşkı olduğu belirtilen Özlem B, Sarıyer Belediyesi'nde nikah memuruyken Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne önce Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı ardından da Genel Sekreter Yardımcısı olarak atandı. Özlem B, bu görevdeyken Başkan Çerçioğlu ile anlaşmazlık yaşayarak istifa edip Sarıyer Belediyesi'ndeki görevine geri döndü. İddialara göre Özlem B, Karaarslan'ın gayretleriyle, Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne "Genel Sekreter Yardımcısı" olarak bir üst görevle geri geldi. FETÖ'cü Karaarslan'ın ayrıca Temmuz ayı içerisindeki değişik tarihlerde Özlem B. adına 141 bin 500 lira tutarında banka havalesi yaptığı ileri sürüldü.

FATİH ŞENDİL

kalan karakter 1000

izmirli izmirli

böyle çıkarcı kişiler çıkarlarını korumak için devamlı manüpile eder ortalığı. böyle kişilere verilecek cezalar çok ağır olmalı ki gençlik sahtekarlıktan köşe dönme yolunu değil çalışıp da kazanma yolunu seçmeli.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 11.01.2017 08:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.