UMUTSUZLUĞA KAPILMAYIZ

Giriş Tarihi:10.01.2017, 23:13 Güncelleme Tarihi:11.01.2017, 00:48
Yeni Asır’ı ziyaret eden EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter ve yönetim kurulu üyeleri, kentin üstünlüklerini öne çıkarıp yabancı yatırımcıları İzmir’e çekeceklerini belirterek, “Ümitsiz davranma lüksümüz yok. Nasıl ‘Invest in Turkey’ çalışması var, biz de bunu bir ‘Invest in İzmir’ olarak uygulamayı düşünüyoruz” dedi

Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Başkanı Aydın Buğda İlter, "Sıkıntılarımız var, bunları aşmayı diliyoruz. Ancak, halkın gözü önünde olan insanlar olarak kurumlar olarak enseyi karartma, ümitsiz davranma lüksümüz yok" dedi. EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter ve yönetim kurulu üyeleri Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ercan Demir'i ziyaret etti. Yeni Asır Gazetesini'nin, Ege'nin ve Türkiye'nin önde gelen, gündem belirleyen yayın kuruluşlarından biri olduğunu kaydeden İlter, "122 yıl yayın hayatında olmak bir kurum için önemli bir gurur kaynağı.
İzmirliler olarak Yeni Asır'ı nice 122 yıllarda daha okumak istiyoruz" dedi.

İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

Kasım ayında göreve geldiklerini hatırlatan İlter, İzmir'in iş ve yatırım hayatına yönelik önemli çalışmalar yapacaklarını belirterek, "İzmir'in iş ve yatırım hayatına ilişkin mukayeseli üstünlüklerini ortaya koyarak sistematik bir çalışma yapmayı arzu ediyoruz. Bununla ilgili organize sanayi bölgeleri, serbest bölgeler İzmir'in hinterlandındaki diğer bölgelerle temasta bulunmak, İzmir'in diğer alanlara göre artıları nedir bunları tespit etmek istiyoruz. Organize sanayi bölgeleri ve serbest bölgelerdeki kapasiteler, maliyet avantajları, yetişmiş iş gücü, yaşam kolaylığı, ulaşım avantajları hepsini bir araya koyduğunuzda hem Türkiye içinden hem de Türkiye dışından gelecek yatırımları İzmir'e çekmeyi düşünüyoruz.
Nasıl 'Invest in Turkey' çalışması var, biz de bunu bir 'Invest in İzmir' olarak uygulamayı düşünüyoruz. Bununla ilgili iş birlikleri yapılabileceğini düşünüyoruz" diye konuştu.

'BİRLİKTE İŞ YAPMA KÜLTÜRÜNE İHTİYAÇ VAR'

İzmir'de birlikte iş yapma kültürüne de ihtiyaç olduğunu kaydeden İlter, "EGİAD'ın küçük olsun bizim olsun değil, marifet büyük olsun paylaşalım anlaşıyı var. Bizim hiçbir zaman bir egomuz olmadı. Bu bağlamda her kurumla, odayla, özel sektörle işbirliği yaparız. Daha önce de örnekleri var. Son dönemde yaşadığımız sıkıntılar da bu işbirliği ruhunu pekiştirecektir" dedi.

kalan karakter 1000

Fevzi Candemirli Fevzi Candemirli

Haberde belirtilen tüm çalışmaları gerçekleştiren ve halen faaliyet gösteren bir kamu kurumu zaten mevcut. Detaylı bilgi için http://www.investinizmir.com/ ziyaret edebilirsiniz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 11.01.2017 10:09

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.