‘Çıplak skandal’da 4 kişi açığa alındı

Giriş Tarihi:18.03.2017, 21:59 Güncelleme Tarihi:19.03.2017, 11:37
Buca’da 3 kız öğrenciyi hırsızlıkla suçlayarak iç çamaşırlarına kadar soyan 3 öğretmen ve okul müdürü açığa alındı

Yeni Asır'ın, İzmir'in Buca 30 Ağustos Ortaokulu'nda hırsızlıkla suçlanılan 3 kız öğrencinin iki müdür yardımcısı ve bir rehber öğretmen tarafından iç çamaşırlarına kadar soyularak arandığını ortaya çıkaran dünkü haberi büyük yankı uyandırdı.
Olayın ortaya çıkmasının ardından Buca 30 Ağustos Ortaokul Müdür Yardımcısı Gülay U., ilkokul müdür yardımcısı Zerrin S., rehber öğretmen Seher B. K. ve okul müdürü Ergun Dur, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açığa alındı.
Yeni Asır'a konuşan mağdur öğrencilerden C.V'nin annesi A.V, kızına yapılanın hesabının sorulması için sonuna kadar mücadele edeceğini söyledi.

'HIRSIZLIK YAPMIŞSINIZ'

Olay, 15 Mart 2017'de Buca Ağustos Ortaokulu'nda meydana geldi. İddiaya göre U.K. isimli öğrencinin sınıfta 100 lirası çalındı. Bunun üzerine S.K. isimli öğrenci parayı C.V, A.P. ve R.Ş. isimli kız öğrencilerin çaldığını söyleyerek durumu okul idaresine iletti. Olayı duyan okul idaresi ise hırsızlığı ortaya çıkarmak için şok bir yöntemi tercih etti.
3 kız öğrenci sınıflarından ders esnasında apar topar çıkarılarak ortaokul müdür yardımcısı Gülay U.'un odasına getirildi.
Bu sırada odada bulunan ilkokul müdür yardımcısı Zerrin S. kızlara "Hırsızlık yapmışsınız" diyerek odanın perdelerini kapatıp kapısını kilitledi.
Neye uğradığını şaşıran 3 kız öğrenci, Gülay U. ve Zerrin S.'nin "Soyunun" sözüyle şok oldu.
Ancak, yapılan aramalara karşın 3 küçük kızın çaldığı iddia edilen 100 lira bulunamadı. Kızların üzerinden sadece okul harçlıkları çıktı.

'DONLARINA KADAR ARAYIN'

Yaşadığı olayın şokunu üzerinden atamayan öğrencilerden C.V, annesi A.V ile birlikte polise giderek şikayetçi oldu. Yeni Asır'a konuşan C.V, "İlkokulun müdür yardımcısı Zerrin Ss ve Gülay U. odanın kapısını kilitledi. Odada o esnada rehber öğretmen Seher B. K. de vardı. Rehber öğretmen müdür yardımcılarına 'Üstlerini aramaya hakkınız var. Donlarına kadar arayın' dedi. Bunun üzerine bize iç çamaşırlarımız kalacak şekilde soyunmamızı söylediler. O sırada 'Yapmayın. Ben çalmadım' diye ağlıyordum. Ama beni hiçbir şekilde dinlemediler. Başımdan ayaklarıma kadar bütün vücudumu elleyerek aradılar. İlk defa böyle bir şey yaşadım. Ben kapıya yönelip perdeyi kapatışlarından birşeylerin ters gittiğini anlamaya başlamıştım. Hayatım boyunca bu yaşadıklarımı unutmayacağım" dedi.

Yeni Asır'ın okulda yaşanan çıplak arama skandalını duyurmasının ardından harekete geçen İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olayla ilgili olarak okul müdürü Ergun Dur, müdür yardımcıları Gülay U., Zerrin S. ile rehber öğretmen Seher B. K.'yı açığa aldı.

'GELECEKLERİ SÖZ KONUSU'

C.V'nin annesi A.V, "Bu olayın takibini bırakmayacağım. Adaletin yerini bulacağına inanıyorum. Çocuğum adına bu kişiler hakkında gerekli soruşturmanın açılması beni mutlu etti. Hiçbir anne çocuğunun başına böyle bir şeyin gelmesini istemez. Çocukların geleceği söz konusu" dedi.

'ÖĞRENCİLER ZİYARET EDİLECEK'

Olayı araştırması için bir müfettiş görevlendirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, "Öğrencilerin psikolojisi göz önüne alınarak İl Milli Eğitim Şube Müdürü başkanlığında kriz müdahale ekibi oluşturulup öğrenciler ziyaret edilecek" diye konuştu.

MÜDÜR YALANLAMIŞTI

Okul müdürü Ergun Dur, iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyleyerek, "Tamamen asılsız iddialar. Üstlerini çıkarıp arama söz konusu değildir. Biz de aileye karşı iftira attıkları için şikayetçi olacağız" demişti.
Dur'un da olayla ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gerekli bilgileri önceden vermediği için açığa alındığı ileri sürüldü.

TANSU EDİP GÖKBUDAK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.