'Bunların Jübile Zamanı Geldi'

Giriş Tarihi:20.03.2017, 12:28 Güncelleme Tarihi:20.03.2017, 21:16
Cumhurbaşkanı Erdoğan anayasa değişikliğini anlatarak, “Milletten korkan, gençlerden çekinen bir anlayışla Türkiye’nin geleceği inşa edilebilir mi? Aslında bunların siyasette jübile zamanı çoktan gelmiş ama direniyorlar. Onun için de çıktıkları tüm maçlarda yeniliyorlar. Daha önce 7 defa yenilmişlerdi, inşallah 16 Nisan’da 8’inci kez yenilecekler” dedi

Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Uluslararası Futbol Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, futbolun estetik ve görsel bir ziyafet olduğunu anlatarak, 90 dakikaya sığdırılan bu şölenin kendi kahramanlarını ürettiğini belirtti.

Erdoğan konuşmasında şunlara değindi:

HOLİGAN SİYASETİYLE NETİCE ALAMAZLAR:

Sporun içine şiddet ve saldırganlık girince centilmenlik ruhu nasıl kayboluyorsa, siyasetin içine yalan, iftira ve çarpıtma girince aynı sonucun ortaya çıktığını, Türkiye'de bunun sık yaşandığını anlatan Erdoğan, "40 yıllık siyasi hayatım boyunca bir taraftan milletimize hizmet ederken, diğer taraftan da bu yıkıcı siyaset anlayışıyla mücadele yürüttüm. Siyasetin kalitesi yükseldikçe iktidarı sandık yoluyla değil de şikeyle, hileyle, darbeyle, tehditle elde edebileceğini sananlar, milletimiz tarafından tasfiye edilmiştir. Son anayasa değişikliğinde olduğu gibi hala nasıl futbolun, inşallah onlardan kurtuluyoruz, holiganları varsa, hala holigan siyasetiyle netice almaya çalışanların bulunduğunu da görüyoruz. Fikirlerinin gücüne güvenemeyenler, yalana, iftiraya, hatta şiddete başvurmaktan çekinmediler" dedi.

16 NİSAN'DA 8'İNCİ KEZ YENİLECEKLER:

Anayasa değişikliğini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletten korkan, gençlerden çekinen bir anlayışla Türkiye'nin geleceği inşa edilebilir mi? Aslında bunların siyasette jübile zamanı çoktan gelmiş ama hala direniyorlar. Onun için de çıktıkları tüm maçlarda yeniliyorlar.
Daha önce 7 defa yenilmişlerdi, inşallah 16 Nisan'da 8. defa yenilecekler. İnşallah bu defa mesajı alırlar" ifadelerini kullandı.

"NEVRUZ ATEŞİ BARIŞ İÇİN YANSIN"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 Mart Dünya Nevruz Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı:

Nevruz, geniş bir coğrafyada, hem toprağın uyanışının ve baharın gelişinin hem de kardeşliğin, dostluğun, dayanışmanın sembolü olan bir gündür. Demokrasi, hak, özgürlük, hoşgörü gibi kavramların uygulamalarına, bizzat bu değerleri sistemleştirenler tarafından ihanet edildiği acı günler yaşıyoruz. Medeniyet ve kültür havzamızı boğmaya çalışanlara karşı mücadeleyi, kendi tarihimizden aldığımız güçle sürdüreceğiz. Dünyadaki tüm mazlum ve mağdur halklar için kutlu bir geleceğin sembolü olacak Nevruz ateşini, inşallah, Anadolu'dan yakacağız. Milletimizin ve tüm kardeşlerimizin Nevruz'unu kutluyorum, tüm dünya için barışın, huzurun, istikrarın müjdecisi olmasını diliyorum."

TFF BAŞKANI YILDIRIM DEMİRÖREN EVET DEDİ

"Sayın Cumhurbaşkanım, daha güçlü Türkiye için 17 Nisan sabahı 'evet' diyen bir Türkiye'ye uyanmak için saygılarımı sunuyorum"

YSAL DÜZENLEME TALEBİ

Şiddetin önlenmesine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde şiddetin önemli ölçüde azaltıldığını, alınacak ilave tedbirlerle çok düşük seviyelere getirileceğini belirtti. Erdoğan, "Bir yasal düzenleme talebi olduğunu biliyorum. Bu yasal düzenlemeyle alakalı da şüphesiz ki federasyonun, Kulüpler Birliğinin, tüm kulüplerle ortaklaşa, iyi çalışarak hazırlayıp sunacakları böyle bir teklifi inşallah parlamentomuz da süratle çıkaracaktır, buna inanıyorum" ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

gökhan gökhan

karşiyaka stadını engelleyenler hepsi secımde gıdecekler saygılarmla

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 20.03.2017 23:57
metin metin

atatürkü yıkın yerine yenisini yapın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 20.03.2017 21:26
Reis Reis

İzmirde 50'000 kişilik stad istıyo reis

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 20.03.2017 18:39
35@35 35@35

SAYIN ÇUMHURBAŞKANIMIZDAN ESKİYEN ATATÜRK STADININ YERİNE YENİ BİR STAD İSTİYORUZ BİZDE BU ÜLKENİN EVLADIYIZ BİZİMDE GÜZEL STADLARDA MAÇ İZLEMEK HAKKIMIZ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 20.03.2017 15:46

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.