Öğrenci çıplak aranamaz

Giriş Tarihi:19.03.2017, 23:33 Güncelleme Tarihi:19.03.2017, 23:33
Avukat Vecdi Tungut, “Müdür yardımcıları kızların elbiselerini çıkarıp arama yapıyor. Burada fiziki bir müdahale söz konusu. Bu kabul edilir bir durum değil” dedi

Buca 30 Ağustos Ortaokulu'nda Müdür Yardımcısı Gülay U. ve Zerrin S. tarafından iç çamaşırlarına kadar soyularak aranan C.V'nin şikayetçi olduğu olayla ilgili olarak aile suç duyurusunda bulundu. Ailenin avukatı Vecdi Tungut, "Okulda suç işlenirse konu okul müdürüne iletilir.
Müdür de polisi arar ve uygun şekilde ifade alınır. Öğretmenler polisle irtibata geçmeden ve parası çalınan kişi şikayetçi bile olmadığı halde 14 yaşndaki kız çocuklarını iç çamaşırlarına kadar soyuyorlar" dedi.

ELBİSELERİNİ ÇIKARMIŞLAR

Avukat Tungut olayın daha vahim boyutunun arama sırasında ortaya çıktığını söyleyerek, "Müdür yardımcıları bununla da kalmayıp kızları soyarak arama yapıyor. Burada fiziki bir müdahale söz konusu. Normal şartlarda hukuki olarak bir insanın başka bir insanın üzerini araması mümkün değil.
Polis de elinde mahkeme varsa arayabilir. Konu adli mercilere bildirilmeden çocuklara yapılan bu muamele kabul edilir değil. Çocukların psikolojileri durumdan olumsuz yönde etkilenmiştir. Davanın takipçisi olacağız" diye konuştu. Hırsızlık olayının görgü tanığı olan S.K'ya okul yönetimi tarafından baskı kurulduğunu söyleyen Tungut, "Okul yönetimi görgü tanığı olan ve parası çalınan çocuğa şikayetçi olmaları yönünde baskı kuruyor. S.K. ifadesinde baskı kurulduğunu söylüyor. Bunun dışında daha da kötüsü idareciler yaşanan olayı açıklığa kavuşturmak yerine 14 yaşındaki kızların okuldan çıktıktan sonra 40-50 yaşındaki adamlarla gezdiği iftirasında bulunuyor. Çocukları zaten okul çıkışında aileleri alıyor. Bu konu cinsel istismara kadar yolu açık bir olay" dedi.

CEP TELEFONLARINA EL KONULMUŞ

Okul yönetiminden şikayetçi olduklarını söyleyen Tungut, "Konu suçlama ve cinsel taciz şikayetiyle adli makamlara intikal ettirildi.
Ayrıca çocukların cep telefonlarına da el konulmuş. Böyle bir şey söz konusu olamaz. O telefonları okul yönetimin geri vermesi gerekir. Bu el koyma işlemini kolluk kuvvetleri yapar, okul değil" diye konuştu.

TANSU EDİP GÖKBUDAK

kalan karakter 1000

öz izmirli öz izmirli

OKUL MUDUR DEREBEYMI YA NERESI BURA SEN KIM SIN BUNLAR YAPIYORSU8N YAZLIKLAR OLSUN MUDUR SANAN

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 20.03.2017 16:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.