Economist çark etti

Giriş Tarihi:21.04.2017, 01:13 Güncelleme Tarihi:21.04.2017, 01:13
Referandum öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili ithamlarıyla dikkat çeken İngiliz The Economist, 16 Nisan sonrası Türkiye ekonomisinin yükselişe geçmesi üzerine çark etti. Dergi sonuçları “İstanbul piyasalarında yüzde 760 kazanç ve hızlı ekonomik büyüme” olarak yorumladı

Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili skandal ithamlarda bulunan The Economist dergisi referandum sonuçlarının Türkiye ekonomisine ilk etkisini yazdı. Dergi referandum sonuçlarının "İstanbul piyasalarında yüzde 760 kazanç ve hızlı ekonomik büyüme getirdiğini" yazdı.
16 Nisan'da yapılacak referandum öncesi sandıktan 'hayır' çıkması için yazılar yayınlayan Avrupa medyası teker teker çark etmeye başladı.
Yaptığı haberlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı açık bir şekilde hedef alan İngiliz The Economist, Türkiye'nin diktatörlüğe gittiğini bu yüzden referandumda 'hayır' oyu verilmesini istemişti.

Milletin tercihi 'evet' olunca gerçekleri yazmaya başlayan İngilizler, seçim başarılarını hatırlatarak Cumhurbaşkanı Erdoğan döneminde ekonomideki büyümeye dikkat çekti. The Economist'te 16 Nisan referandumu sonrasında çıkan yazıda, "Türkiye'de yatırımcılar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Anayasa teklifinin yenilgiye uğraması halinde ülkede karışıklık çıkabileceğinden korkmuş olabilir. Eski ama oldukça güvenilir bir klişedir: Yatırımcı belirsizliği sevmez. Ancak Erdoğan iktidarı, İstanbul piyasalarında yüzde 760 kazanç ve hızlı ekonomik büyüme getirdi" ifadelerine yer verildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.