AB’nin kapıkulu değiliz’

Giriş Tarihi:18.05.2017, 23:09 Güncelleme Tarihi:18.05.2017, 23:09
TÜSİAD Toplantısı’nda Türkiye’nin AB üyelik sürecini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “54 yıldır bizi kapısında süründüren bir AB var. Türkiye’ye referandum sürecinde yaptıklarını gördünüz. Biz kapıkulu değiliz, onurumuz ve haysiyetimiz var. Ben bu milletin izzetini şerefini ayaklar altına aldırmam” dedi

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Son birkaç yıl ülkemiz için zorlu geçti. 2008 küresel ekonomik krizine direnen Türkiye, 2013'den bu yana ciddi bir mücadelenin ortasında kalmıştır. Terörle mücadele devam ediyor.
Kimse bana Gezi olaylarının amacının Taksim'deki 3-5 ağaç olduğunu söyleyemez. Kimse bana terör örgütünün ve güdümündeki partinin çukur eylemlerinin masumane olduğunu söyleyemez. Hele 15 Temmuz'un bir ihanet girişimi olmadığını söylerlerse onun aklından şüphe ederim" dedi. Erdoğan, özetle şöyle konuştu:

EN KÖTÜ GERİDE KALDI: Şundan emin olunuz en kötüsü geride kaldı. Bunca saldırıya rağmen ayakları üstünde duran Türkiye'nin önünde inşallah aydınlık bir gelecek vardır.

BİZ KAPIKULU DEĞİLİZ: Bazı gerçekleri siz gözlemliyorsunuz ama biz yaşıyoruz. AB Türkiye'ye kapısını açmış da Türkiye içeri mi girmemiş. 54 yıldır bu ülkeyi kapısında süründüren bir AB var. Alınan ülkelerin hiçbiri bizden daha iyi değil. Ama Türkiye'ye en son referandum sürecinde yaptıklarını gördünüz. Biz kapıkulu değiliz, bizim onurumuz ve haysiyetimiz var. Eğer bizi alacaklarsa eyvallah ama gerçekler ortada. 15 faslı, 35 fasla çıkardılar. Bu kadar Türkiye karşıtı kararlar alınması karşısında biz ne yapacaktık. Hala yalvarıp ne olur bizi alın mı diyecektik?

ŞEREFİMİZİ AYAKLAR ALTINA ALDIRMAM: Fransa Dışişleri Bakanı, 'Boşuna çabalıyorsunuz sizi almayacaklar' dedi. Elimizden geleni yapıyoruz ama Türkiye'nin Cumhurbaşkanı'na saldıracaksınız, Bakanlara izin vermeyeceksiniz, biz hala ne olur bizi alın diyeceğiz. Arkadaşlar kusura bakmayın. Ben bu milletin izzetini şerefini ayaklar altına aldırmam.

1 MİLYON İSTİHDAM ŞART: Türkiye'de her yıl 1 milyon istihdam oluşturmak mecburiyetindeyiz. Gelişmeler 2017 ihracatının da yüzde 10'un altına düşmeyeceğini gösteriyor. Biz de destekleri üst seviyeye çıkardık. Kendi devlerimizi ortaya çıkarmalıyız. Enflasyonla mücadele ve işsizlik öncelikli. Biliyorsunuz istihdam seferberliği başlatmıştım ve ilk fırsatta valilere verilen sözlerin ne kadarının yerine getirildiğini soracağım.

BİR BABAYİĞİT ÇIKARAMIYORSAK: Geleceğin Türkiye'sini güzel yapmanın yolu reformdan geçiyor. Bizim dünya çapında markalara ihtiyacımız var. İşadamlarımızın arkasındayız. Buna rağmen yerli otomobilde istenilen düzeyde olmamamız üzücü. TÜSİAD üyelerinden adım bekliyorum. Eğer bu salondan bir babayiğit çıkaramıyorsak dükkanı kapatalım.

SÖZÜN BİTTİĞİ NOKTADAYIZ: Bizi bu topraklardan kazımak isteyenlerin hevesini İstiklal Harbi'nde kursaklarında bıraktık. Yine yapmak durumundayız. Maalesef sözün bittiği yerdeyiz. Sahada olmazsak menüde olacağız. ABD, Rakka meselesinde çok hassas. Madem siz Rakka operasyonunu kendiniz yapacaksınız, biz böyle bir operasyonun içinde olmayız dedik. Ama arkadan şunu da söyledik: Bu örgütler ülkemiz için tehdit oluşturursa biz de angajman kuralları gereği üzerimize düşeni yaparız. Ülkemize verilen sözler tutulmadığı gibi terör örgütlerine destek verildiği bir tablo ile karşı karşıyayız.

kalan karakter 1000

uygun uygun

ÜRETİM ÜRETİM ÜRETİM,MUTLAKA ÜRETİM... EN BASİT GIDA ÜRÜNÜ MEMLEKETİMİZDE ÜRETMEK VARKEN DIŞARIDAN ALIYORSAK ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK ÜZÜCÜ BİR DURUM BENCE ....5-6 KÖYÜN SORUMLULUĞUNU ÜSTLENECEK ZİRAAT MÜH,TEKN.TEKNS VB.LAB.HİZMETLERİ DE VERECEK TARIM BÜROLARI MUTLAKA KURULMALI KÖYLÜ İLE ZİRAAT BANKASI ARASINDA KÖPRÜ GÖREVİ GÖRMELİ VERİMLİLİK ESASINA GÖRE DE BU BÜROLAR ÜRETİMDEN PAY ALMALI TABİİ DEVLET DESTEĞİ ŞART....YAPI DENETİM BÜROLARI GİBİ BU BÜROLAR ÇALIŞMALI TARLADA 1 LİRA PAZARDA 10 LİRA DEVRİ MUTLAKA BİTMELİ RADİKAL KARARLAR ALINMALI ZİRAİ İLAÇLAR DA GELİŞİ GÜZEL KULLANILMAMALI ZİRA KANSER HASTALIKLARI HAYLİ FAZLA.....SAYGILAR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.05.2017 16:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.