Dersimiz hendek atlama!

Giriş Tarihi:18.05.2017, 23:04 Güncelleme Tarihi:18.05.2017, 23:04
Buca’da İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaya yolunu hendekle kapatması yüzünden, yüzlerce öğrenci, her sabah zorlu bir sınav veriyor

İzmir Buca'da Büyükşehir Belediyesi'nin vatandaşların yıllardır kullandığı yolu duvarla örmek için hendek kazarak ulaşıma kapatması, yüzlerce öğrenciyi zor durumda bıraktı. Her sabah okula gitmek için yollarını 3 kilometre daha uzatmak istemeyen yüzlerce öğrenci de, çareyi hendekten atlamakta buldu. Buca'da 5 bin kişinin yaşadığı Adatepe mahallesinin, diğer yakası ile bağlantısını sağlayan 2/6 sokak, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ESHOT otobüs garajına dahil edilmek üzere kapatıldı.

HER BİRİNİN STİLİ FARKLI!

Öğrencilerin kimi hendeğin alçak kısmından sakince karşıya gemeye çalışırken, kimi de önce 2 metrelik hendeğe atlayıp sonra dağcıları aratmayacak şekilde tırmanarak parkuru tamamlıyor.

"SURVIVOR GİBİ"

Yaşadıklarının televizyondaki Survivor yarışması gibi olduğunu söyleyen öğrenciler, "Her sabah sırtımızda10 kiloluk çantayla karşıya geçmeye çalışıyoruz. Burası tamamen kapatılınca okulumuza nasıl gideceğiz?" dedi.

"HALKIN YOLUNU NİYE KAPATIYORSUNUZ?"

Öte yandan mahalle sakinleri de her gün kullandıkları yolun kapatılmasına bir anlam veremediklerini söyledi.
Vatandaşlar, yolun tamamen kapatılmasıyla insanların mağdur olacağını söyleyerek yetkililerin bu yanlıştan dönmesini istedi.

Ali Yılmaz (Emekli): 25 senedir burada oturuyorum. TOKİ'lerden buraya kadar yol yok. Ben yolumuzun kapatılmasını istemiyorum.
Kimsenin yolu kapatmaya hakkı yok.
Burada yüzlerce öğrenci geçiyor. Ötüken Ortaokulu ile Ahmet Kutsi İlkokulu var. Bu kadar öğrenci ne olacak?

Yalçın Töngü (Esnaf): Çocuklar önceden 100 metrelik mesafeden karşıya geçip okula gidiyorlardı. Yetkililere ulaştığımızda bize UKOME'nin kararı olduğunu söylüyorlar. 1995 yılının projesiymiş. O zamanki Adatepe ile şimdiki Adatepe arasında dağlar kadar fark var. Bu halkın yolu, kapatılmaması gerekiyor.

Özer Bakarlar (ESNAF): Karşıda bir sürü çocuk var. Bu çocuklar okullarına gitmek için 4 kilometre yol mu yürüyecek?

Zeki Günger (Emekli): Önceleri burada pazar yeri vardı. Onu elimizden aldılar. Hiç değilse bu yolu kapatmasınlar. Burada 2 bin çocuk var. Bu çocuklar ne olacak?

TANSU EDİP GÖKBUDAK

kalan karakter 1000

Lanet Federal Lanet Federal

Orayı şimdi de full duvar ördüler

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 26.05.2017 18:45
Arkadaşım şek Arkadaşım şek

İşte hendek işte deve ,ya atlarsın ya düşersin,Baktın olmaz vaz geçersin,Artık zordur almak bizden oyu.... :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 19.05.2017 16:07
Ahmak Solcu... Ahmak Solcu...

İşte Hizmet, işte CehaPe...

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 19.05.2017 11:46
KSK KSK

İZMİR VE TÜM İLÇELERİNİN BAŞKANLARINI DEĞİŞTİRELİM ARTIK

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 19.05.2017 11:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.