Ekmekte fiyat bakanlıkta masada

Giriş Tarihi:18.05.2017, 23:08 Güncelleme Tarihi:18.05.2017, 23:08

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ömer Çelik, ekmek fiyatlarının tek merkezden belirlenmesine yönelik çalışmalara ilişkin, "Alınmış ve hemen uygulamaya konulmuş bir karar yok." dedi. Çelik, ekmek fiyatlarının halihazırda 81 ildeki komisyon kararı ve valilik onayıyla belirlendiğini, bu nedenle bazı fiyat farklılıklarıyla karşı karşıya kalındığını söyledi.

Karar verilecek

Gıda Komitesinde bu konuyu tartıştıklarını belirten Çelik, bakanlık olarak Türkiye Fırıncılar Federasyonu yöneticileriyle bir araya gelip görüş alışverişinde bulunduklarını bildirdi. Çelik, şöyle devam etti: "Ankara'da bütün sivil toplum kuruluşlarının, esnaf odalarının, TOBB'un katılımıyla bir yapının oluşması mı doğru olur, yoksa illerdeki bu yapının idame ettirilmesi mi, bunun üzerinde duruyoruz. Ekmek üretiminin girdilerinde bir değişiklik olmamasına rağmen illerdeki fiyat farklılıklarına karşı nasıl bir yaklaşım sergileyebiliriz diye yaptığımız bir çalışmadır, yoksa alınmış ve hemen uygulamaya konulmuş bir karar yok." Bakan Çelik, ayrıca Ramazan ayı öncesinde kırmızı et fiyatlarında artış yaşanmaması için gerekli önlemleri aldıklarını söyledi.

kalan karakter 1000

Baryam Baryam

ramazan geldi.pideden zam olayını çözecekler.sorun yok

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.05.2017 15:27
EG. EG.

Hani TAM buğday unu ve ekmeği nerede.Unculara da bir zahmet el atarmısınız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.05.2017 12:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.