AK PARTİ’DE TARİHİ KONGRE

Giriş Tarihi:19.05.2017, 23:13 Güncelleme Tarihi:19.05.2017, 23:47
Gençlerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “2023 Türkiye’sini sizler için ve sizlerle birlikte inşa ediyoruz. Bir sonraki kızıl elmamız olan 2053 Türkiye’si ise her şeyiyle sizlere emanet. Biz size, siz de sizden sonrakilere” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın genel başkan olacağı AK Parti'nin 3'üncü olağanüstü kongresi yarın toplanıyor. Türkiye tarihinin dönüm noktalarından biri olacak kongre için tüm hazırlıklar tamamlandı. Yaklaşık 100 bin kişinin gelmesi beklenen tarihi kongrede Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım partilileri salona kurulacak dev platformdan birlikte selamlayacak. Salon yeni atılım dönemine ilişkin mesajların yer aldığı pankartlarla süslenecek.

Kongre'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili sinevizyon, AK Parti'nin siyasi serüveni ve Erdoğan ile Yıldırım'ın yol arkadaşlığını anlatan sinevizyon gösterileri yer alacak. Kongreyi, 500'ün üzerinde yerli ve yabancı basın mensubu takip edecek. Kongre salonuna giremeyenler için dışarıda dev ekranlar kurulacak. Konuklara yiyecek, içecek ikramları yapılacak.

24 MAYIS'TA SEÇİM

Kongreye parti kurucuları, eski ve yeni milletvekilleri, bakanlar ve çok sayıda kişi davet edildi. HDP hariç siyasi partilere davetiye gönderildi. Kongrede, partinin karar organı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeliklerine de seçim yapılacak. Öte yandan kongre sonrasında AK Parti'de bir kez daha seçim heyecanı yaşanacak. Başbakan Binali Yıldırım'ın AK Parti TBMM Grup Başkanlığı görevine yeniden gelebilmesi için 24 Mayıs günü gerçekleştirilecek grup toplantısında seçim yapılacak.

2023 TÜRKİYE'Sİ SİZLERE EMANET

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'la birlikte 81 ilden ve KKTC'den gelen gençlerle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde buluştu. Programa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldı. Erdoğan ile Yıldırım, programın yapılacağı salona birlikte girdi. Gençlerin enerjisi, dinamizmi ve geleceğe umutla bakan o gözlerinin kendisine daima mutluluk verdiğini, motivasyon kaynağı olduğunu belirten Erdoğan'ı şunları kaydetti:

KIZIL ELMA : 2023'ten sonraki kızıl elmamız olan 2053 Türkiye'si her şeyiyle sizlere emanet. Aynı şekilde 2071 vizyonunu sonraki nesillerle kazandırma sorumluluğunu da sizler üzerinizde taşıyorsunuz. Biz geleceğimizden vazgeçmiyoruz tam tersine istikballe ilgili hedeflerimizi sürekli büyütüyoruz.

GENÇLİĞİMİ HATIRLADIM : Sizlere baktığımda özellikle kendi gençliğimiz aklıma geliyor. O dönemde böyle ideallerimizin olmasaydı onlara ulaşmak için kendimizi yetiştirme gayretine girmeseydik herhalde bugün ulaştığımız bu yerlere gelemezdik. Gençlik döneminde yapılan hiçbir şey unutmayın, hiçbir zaman boşa gitmez.

ENGELLERİ AŞTIK : Türkiye'nin önümüzde 6-7 yıllık dönemde iki kat daha büyümesinin önünde hiçbir engel yok. Zaten önümüze çıkartılabilecek tüm engeller çıkartıldı. Ülkemiz dünyanın en kanlı terör örgütlerinin saldırısı altında olmasına rağmen hedeflerinden, programlarından, yatırımlarından zerre kadar taviz vermemiştir.

DEVRİM YAPACAĞIZ: 15 sene önce Türkiye'de milletvekili olma veya seçilme olma yaşı neydi, 30. Yani size güvenmiyorlardı. Biz ne yaptık? Dedik ki bu 18'e inmeli. Bundan sonrası size ait ona göre artık reformları, devrimleri siz yapacaksınız. Bu devrimleri yapmak suretiyle Türk milletinin ne kadar güçlü olduğunu dünyaya siz göstereceksiniz. Bakın darbe demiyorum ha 'devrim' diyorum 'reform' diyorum. Birileri darbe heveslesi, bırakın onlar onunla uğraşsın. Biz reformlarla, devrimlerle uğraşacağız.

TARİHİMİZİ OKUTMADILAR : Bir ülkeyi ve milleti yenmenin en kestirme yolu tarihleriyle olan ilişkilerini kesmekten geçer, bunu bize yaptılar. Bizim tarihimizle bağımızı kopardılar. Anlı şanlı tarihimizi bize o şekliyle gösterdiler okutmadılar. Şimdi özellikle bunun üzerinde ısrarla duruyoruz.

FETÖ'YÜ SİZ KO VALADINIZ

15 Temmuz darbe girişiminde gençlerimizle bir kez daha gurur duyduk. O gençlerimiz olmamış olsa o şımarık FETÖ alçakları, kahpeleri bugün bu ülkede farklı şeyler estirecekti. Ama şimdi ne oluyorlar şimdi bir kısmı içeride bir kısmı kaçan kaçtı kimi Yunan'a sığınıyor kimi başka yere sığınıyor hepsi şu anda batının değişik ülkelerinde sığıntı vaziyette. Ama onları yine kovalayacağız. Nasıl buradakileri inlerine kadar kovalıyorsak onları da bulundukları yerde uluslararası hukuk neyi gerektiriyorsa arayacağız, kovalayacağız, bulacağız.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.