Tapu var anahtar yok!

Giriş Tarihi:19.05.2017, 23:05 Güncelleme Tarihi:19.05.2017, 23:05
Soma’da şehit madencilerin yakınları, Doğuş Holding tarafından yaptırılan 301 konutun tapusunu 7 ay önce aldı ancak dairelerin anahtarları hala teslim edilmedi. Yeni evlerine yerleşmek isteyen şehit yakınları, sürecin hızlandırılmasını istedi

Manisa'nın Soma ilçesinde maden faciasında hayatını yitiren şehit madencilerin yakınları, Doğuş Holding tarafından yaptırılan 301 konutun kura çekimi ve tapu teslimi 7 ay önce yapılmasına rağmen, evlerinin anahtarlarını hala alamadı. Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, anahtar teslim sürecinin hızlandırılması gerektiğini ifade ederek, "Birçok şehit yakını bize müracaat ediyor. Bir an önce bu işin hızlandırılması gerekiyor" dedi.
Soma'da 2014'ün Mayıs ayında kömür madeninde büyük bir yangın çıkmış 301 madenci hayatını kaybetmişti. Facianın ardından bölgede çok sayıda yardım kampanyası gerçekleştirilirken, Doğuş Holding de hayatını kaybeden 301 madencinin yakınları için 301 konut inşa edeceğini açıklamıştı.

"TAŞINMA KIŞA KALMASIN"

İnşa edilen konutlarla ilgili kura çekimi geçtiğimiz Ekim ayında gerçekleşti. Kura çekiminin ardından 7 ay geçmesine rağmen hala anahtar tesliminin yapılmadı. Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, "Maden şehitlerimizin yakınlarından bazıları kirada oturuyor. Bazıları ise buradan kira geliri elde etmek istiyor. Bu konuda belediyemize ve Soma Kaymakamlığı'na çok başvuru yapılıyor" dedi. Ergene, "Burada bir yaşam başlayacak.
Belediye olarak o bölgenin yollarını, aydınlatmalarını yaptık. Şehitlerimizin aileleri mağdur edilmemeli. Yazın taşınmak daha kolay. Bu iş kışa kalmasın" diye konuştu.

TOKİ'Yİ BEKLİYORLAR İDDİASI

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Doğuş Holding'in TOKİ'nin bu bölgede yaptığı konutları beklediği yönünde iddialara da değinerek, "Bundan 7 ay önce tapu işlemleri yapıldı. Merak edenler konutları gezdi ve çok beğendi. Sanırım, Doğuş Grubu TOKİ ile birlikte anahtarı teslim etmek istiyor. TOKİ'yi beklemeden anahtar teslimlerinin bir an önce yapılması, buradaki insanları daha mutlu edecek" diye konuştu.

EMİRHAN ERGEN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.