Zehirli yemek skandalında 21 GÖZALTI

Giriş Tarihi:18.06.2017, 19:57 Güncelleme Tarihi:18.06.2017, 23:39

Manisa'da 1 ay içinde 4'üncü kez asker zehirlenmesi yaşandı. 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda vatani görevini yapan 731 asker önceki gün akşam yemeği sonrası mide bulantısı, kusma ve karın ağrısı şikayeti ile hastaneye kaldırıldı.
Yüzlerce askerin akşam yemeğinden sonra fenalaşıp, hastaneye kaldırılması akıllara ilk olarak gıda zehirlenmesi şüphesini getirdi.
Yetkililer olayın gıda zehirlenmesi mi yoksa sabotaj mı olduğu konusunda çok yönlü araştırma başlatıldığını açıkladı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, birliğe yemek sağlayan firmayla sözleşmenin feshedildiğini açıkladı. Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, olayla ilgili gözaltı sayısının 21 olduğunu, kışlada benzer olayın 24 Mayıs'ta da tekrar etmesi nedeni ile son olayla ilgili ikinci bir soruşturmanın açıldığını ifade etti. AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ da olayın çok yönlü soruşturulması gerektiğinin altını çizdi. Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer ise, askerlerin şu anki yemek ihtiyacının Valilik koordinasyonunda Tugay Komutanlığı ve belediyelerle birlikte karşılanacağını açıkladı.

1 AYDA 4 ZEHİRLENME VAKASI

23 Mayıs tarihinde Manisa 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda bin 49 asker gıda zehirlenmesi nedeniyle hastaneye kaldırılmış, Er Hüsnü Özel yaşamını yitirmişti. Bu olaydan 4 gün sonra, 27 Mayıs tarihinde bu kez, Kırkağaç 6'ncı Jandarma Komando Er Eğitim Alayı'nda zehirlenme vakası yaşanmış, 70 asker hastaneye kaldırılmıştı. 16 Haziran tarihinde ise Manisa 1'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı General Seyfettin Çalbatur Kışlası'nda 69 asker hastanede tedaviye alınmıştı. 17 Haziran Pazar günü ise 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda 731 asker zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.