Belediye ve sendikadan ilk temas

Giriş Tarihi:28.07.2017, 23:10 Güncelleme Tarihi:28.07.2017, 23:10

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İZDENİZ işçilerinin 18 gündür sürdürdüğü grev sürecinde ilk görüşme dün gerçekleşti. Düne kadar greve karşı sessizliğini koruyan İzmir Büyükşehir Belediyesi, sendika yetkililerini arayarak görüşme talebinde bulundu. İlk kez masaya oturan İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Denizciler Sendikası yönetimi arasında saatler süren görüşmelerden henüz bir sonuç çıkmadı. İZDENİZ'de çalışan ve daha önce yüzde sıfır zam teklif edilen gemi işçilerine bu defa belediye tarafından cüzi bir zam önerildiği belirtildi. Sendika yöneticilerinin bu rakamları kabul etmedikleri dile getirildi.

Kocaoğlu Ankara'da

Bu arada İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Ankara'ya gitti. Kocaoğlu'nun Ankara programında grevle igili Türkiye Denizciler Sendikası'nın bağlı olduğu Türk İş Konfederasyonu yetkilileri ile de görüşmeler yaptığı öne sürüldü. İZDENİZ grevinde İzmirliler, otobüs ve trenlerde tıka basa yolculuk yapmak zorunda kalıyor. İzmirliler, Büyükşehir Belediyesi'nin grevi bir an önce sona erdirmesi gerektiğini belirtiyor.

kalan karakter 1000

fahri yim fahri yim

seçimi kaybetme riski yok da ondan..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.07.2017 19:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.