• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

CİNNETİN GÖZYAŞLARI

CİNNETİN GÖZYAŞLARI

28.7.2017 23:06 , Güncelleme Tarihi: 29.7.2017 00:28

Trafik polisi Serkan Çevik, 2.5 yaşındaki kızının gözleri önünde hemşire karısı Elif’i öldürüp intihar etti. Küçük İkranur, üzerindeki kanlı elbisesiyle cesetlerin başında bulundu. Elif Çevik’in cenazesinde gözyaşı vardı

HACER ÖNOĞLU ÜLGER-HABER ÖTESİ

27 yaşındaki Elif Çevik, yatak odasında bir yandan bavulları boşaltıp kıyafetleri dolaba diziyor, diğer yandan kocası Serkan'la (27) tartışıyordu. Tatil için gittikleri Eskişehir'den Konya'daki evlerine döneli birkaç saat olmuştu. 2.5 yaşındaki kızları İkranur da anne-babasının tartışması nedeniyle ters giden bir şeyler olduğunu hissetmişçesine durmadan ağlıyordu. Sorunlu bir çift değillerdi aslında. Çevrelerindeki herkes onları 'uyumlu ve sakin bir çift' olarak tanımlıyordu. 4 yıldır Konya Cihanbeyli'de görev yapan trafik polisi Serkan Çevik ve hemşire Elif Özdemir, 3 yıl önce hayatlarını birleştirmişti. 2.5 yıl önce de güzeller güzeli kızları İkranur geldi dünyaya. Mutlulukları örnek gösterilen çiftlerden biriydi Çevik çifti. Ama o gün yani tatilden döndükleri 25 Temmuz Salı akşamı ne olduysa, aralarında bir soruna yol açmıştı. Elif ve Serkan saatlerdir bu konu üzerinde tartışıyor ancak bir çözüm yolu bulamıyorlardı. Elif, ağlayan kızının yanına koşup onu susturmaya çalıştı: "Tamam kızım, sorun yok."

'ÖLDÜR ONU'

İkranur'un ağlaması bir türlü durmuyordu. Sinirler iyice gerilmiş, tartışma daha da hararetli bir hale gelmişti. Serkan Çevik gözünü iyice karartmıştı artık, engelleyemediği bir duygu, ona dünyanın sonu gelse yapmayı aklından bile geçirmeyeceği bir şeyi yapmasını söylüyordu: "Yap hadi, yap... Öldür onu, öldür." Serkan Çevik, oturma odasındaki dolabın üzerine kaldırdığı beylik tabancasını alıp hızla geri döndü yatak odasına.

VE İLK KURŞUN...

Elif elinde tabanca, kocaman açtığı gözlerini kendisine çeviren kocasının yüzüne baktı. "Hayır" dercesine kafasını iki yana salladı Elif: "Hayır bunu yapma aşkım. Bunu bize yapma. Anlık bir sinirdi sadece, hepsi geçecek. Bebeğimiz yalnız kalacak, yapma bunu." Elif aklından geçenlerin hiçbirini söyleyemeden ilk kurşun saplandı vücuduna. İkranur orada, yanı başlarında duruyordu. Ne olduğu hakkında en ufak bir fikri bile yoktu. Elif, kocası Serkan'a küçük kızları İkranur'u da vurmasın diye yalvarırcasına baktı. Sonra kocasının silahını kendisine doğrultmuş halde beklediğini fark etti Elif, "O sadece beni vuracak. Bu kurşunların hepsi benim için."

'ELVEDA MELEĞİM'

Elif son kez baktı küçük kızına, "Elveda meleğim." Sonra peş peşe tetiğe bastı Serkan. İki, üç, dört, beş, altı... Tam 6 kurşun isabet etmişti Elif'in bedenine. Oracıkta öldü Elif. Serkan silahını İkranur'a doğrulttu sonra. İkranur, annesinin ellerini tutmuş, kaldırmaya çalışıyordu, öldüğünden habersiz. Serkan vazgeçti. İkranur'u öldürmeyecekti. 7'nci kurşun kendisi içindi. Kafasına sıktı ve karısının hemen yanına düştü.

CEVAPSIZ ÇAĞRILAR

Tarih 27 Temmuz 2017 Perşembe... Cihanbeyli'de bir camide imamlık yapan Mustafa Özdemir, yıllık izinden döndükleri günden beri görüşmediği kızı Elif'i aradı ancak telefonu açan olmadı. Baba damadını aradı ancak yine çağrıları cevapsız kaldı. Kızı iki gündür onu aramıyordu ve hiç bu kadar uzun süre habersiz bırakmamıştı babasını. Mustafa Özdemir, Köprübaşı Mahallesi 60211 Sokak'taki evine gitti kızının. Kapının zilini defalarca çalmasına rağmen açan olmadı. "O da ne!" İkranur'un sesi geliyordu içeriden. Dedesi İkranur'a geri döneceğini söyleyerek bir çilingir bulmak üzere ayrıldı evden.

DEDESİNİN KUCAĞINDA


Çilingir bulundu ve kapı açıldı. Baba Mustafa Özdemir, İkranur'un sesinin geldiği odaya koştu önce. Bir babanın hayatı boyunca gözlerinin önünden gitmeyecek bir dehşetti tanık olduğu. Kızı ve damadı kanlar içinde yerde yatıyordu. Torunu ise kana bulanmış elbisesiyle onların yanında oturuyordu. Olduğu yerde yıkıldı Mustafa Özdemir... Onun çığlıklarına komşular yetişti, polisi aradılar. İkranur, kanlı kıyafetleri değiştirildikten sonra dedesinin kucağına verildi. Elindeki meyve suyunu içerken olanı biteni izliyordu İkranur. Polis amcalar oradan oraya koşturuyor, dedesi gözyaşı döküyordu.
Her cinnette karısıyla birlikte çocuklarını da katleden babaların aksine Serkan Çevik, bir nedenle sağ bırakmıştı İkranur'u.

BİR İLÇE YASTA

İkranur'un annesi Elif, dün memleketi Seydişehir ilçesinde gözyaşları içinde toprağa verildi. Cenazede baba Mustafa Özdemir, anne Gülay Özdemir ve kız kardeşi sinir krizleri geçirdi. Baba Mustafa Özdemir, kızının tabutuna sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Cinayet ihtimalini de göz ardı etmeyen polis şimdi Serkan Çevik'i öldürmeye ve ölüme götüren nedeni ortaya çıkarmaya çalışıyor.

CİNNETİN GÖZYAŞLARI haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN