ACİL SERVİSLER ‘ZOMBİ’ DOLU

Giriş Tarihi:11.08.2017, 23:04 Güncelleme Tarihi:11.08.2017, 23:04
İzmir’de hastanelerin acil servis önleri kimyasal sentetik uyuşturucu olan bonzai illetini içen gençlerle doldu. Hastane tuvaletinde bile bonzai içip uyuşturucu koması geçirenlerin olduğu ortaya çıkarken, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ise bu bağımlılardan en çok etkilenen yerlerin başında geliyor

Türkiye'de son yıllarda uyuşturucu ile mücadele tüm hızıyla devam ederken, zehir tacirlerinin ağına düşürdüğü gençler ise birer birer bu zehrin etkisi altına alınıyor. Birleşmiş Millletler'in raporuna göre Türkiye sentetik uyuşturucu kullanımı sonucu yaşanan ölümlerde 580 kişi ile Avrupa ülkeleri arasında 1. sırada yer aldı. Kişiyi kısa sürede etkileyen ve bağımlı yapan bonzai kullanımı gençleri adeta bir "zombiye" dönüştürürken çok sayıda bağımlı hastane acil servisine varamadan hastane girişinde yığıldı kaldı.

İÇERİDE KONAKLIYORLAR

Vatandaşların korku dolu gözlerle izlediği madde bağımlıları hastane personeli tarafından acil servise kaldırılarak tedavi altına alındı. Öte yandan Yeni Asır konuyla ilgili olarak şoke eden bir fotoğrafa ulaştı. Kimliği belirlenemeyen evsiz bir madde bağımlısı, hastanenin acil servisinde konakladı ve ardından da tuvalete giderek bonzai içti. Kişi, bonzaiyi içtikten sonra kendinden geçerken, hastanenin özel güvenlik görevlileri tarafından tesadüfen bulundu. İsmi belirlenemeyen kişinin tedavi edildikten sonra taburcu edildiği öğrenildi.

BAŞA ÇIKAMIYORUZ

İsmini vermek istemeyen bir başka sağlık çalışanı, her gün onlarca uyuşturucu madde bağımlısının hastaneye geldiğini söyleyerek, "Hastanenin acil servisinde yatıp kalkan evsizlerin arasına karışanlar da var. Burada polis görmez diye gelip evsizlerin arasına karışıyorlar. Böylece kimseye çaktırmadan hastane tuvaletine gidip orada uyuşturucu kullanıyorlar. Hastane tuvaletinde sürekli uyuşturucu madde buluyoruz. En son olayda da direkt komaya giren kişiyi bulup kurtardık. Artık başa çıkamıyoruz. Hepsi gerçekten zombi gibi. Tepki vermiyorlar, iki büklüm olmuş bir şekilde getiriliyorlar" diye konuştu. Hastaneye yetişemeden yığılıp kalıyorlar Uyuşturucu madde kullanımında İzmir'de yurt genelinden farklı görüntüler yok. Köşe başlarında oldukça ucuza satılan sentetik uyuşturucu bonzaiyi içerek adeta birer zombiye dönüşen gençlerin hali yürek burkuyor. Kimi uyuşturucuyu kullandıktan sonra ambulansla hastaneye geldi, kimi de kendi imkanlarıyla hastaneye yetişmeye çıktı. Yetişemeyenlerin yardımlarına ise personel ve güvenlik ekipleri koştu.

TANSU EDİP GÖKBUDAK

kalan karakter 1000

egeli egeli

önceleri uyuşturucuyu bedava verip alıştırıyorlardı şimdi bonzaiyi aynı duurumda demektir. bu yeni nesle vurulan darbedir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 12.08.2017 09:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.