1 NİKAH 3 CENAZE!

Giriş Tarihi:12.08.2017, 23:10 Güncelleme Tarihi:12.08.2017, 23:10
Kan kanserine yakalanan babasının isteği üzerine evlilik tarihini erkene çeken Olcay, düğünden kısa bir süre sonra babasını kaybetti. Ancak ölüm ailenin peşini bırakmadı...

HABER ÖTESİ- HACER ÖNOĞLU ÜLGER

Akaryakıt istasyonu işleten Tuncay Saatcı ve ailesi, Mordoğan'ın en sevilen ailelerindendi. Tarih Şubat 2017'yi gösteriyordu. Tuncay Saatcı, bir baba için en zor ama aynı zamanda en mutlu haberlerden birini almıştı. Birbirinden güzel 3 kızından en büyüğü olan Olcay, sevdiği adamla evlenmeye karar vermişti. Ertesi gün evlilik işlemlerini yapmak üzere babasını da kendisiyle gelmesi için ikna etmeye çalışıyordu. Babası kızının ısrarlarına dayanamayıp geleceğini söyledi. İlk işleri, istenen belgeleri tamamlamak olmalıydı. Ertesi sabah erkenden sağlık raporu almak için hastaneye gitti baba-kız.

'SEN DE KAN ÖRNEĞİ VER'

Kan vermek için sırada beklerken babasına dönüp, 'Uzun zamandır sağlık kontrolünden geçmedin, acaba sen de bir kan versen mi babacığım' diye sordu Olcay. Tuncay Saatcı, 'Ne gerek var kızım. Ben iyiyim işte, bir şeyim yok' dese de yine ısrarlarına dayanamadığı kızıyla birlikte kan örneğini bıraktı masaya... Birkaç gün sonra ellerine geçecek kan sonuçlarının hayatlarındaki en büyük dönüm noktalarından biri olduğunu bilmeyerek...

KORKUNÇ SONUÇ

Acele bir şekilde çağrıldığı hastanede, davet edildiği doktor odasında, kendisine ait kan sonuçlarının yer aldığı belgelere bakarken doktorun söylediklerini duymuyordu bile Tuncay Saatcı. Bu yaşına kadar sağlıklı bir hayat sürmüşken aklına en son gelecek ihtimalin başına gelmiş olmasına inanamıyordu; kan kanserine yakalanmıştı...

'DÜĞÜNÜ YAPIN'

Doktor uzun uzun anlattı tedavi sürecini... Tuncay Saatcı, hastaneden çıktığında aklında tek bir şey vardı; kızı Olcay'ın evlendiğini görebilmek. Eve gittiğinde de anlattığı buydu zaten. Elbette tedavi görecekti ve bu hastalığı yenecekti ama bir an önce olsun istiyordu bu düğün. Ya bir şeyler ters giderse... 'En kısa zamanda yapın düğünü' dedi kızına.. Dediği gibi de oldu.

FOTOĞRAFLARDAKİ HÜZÜN

Evlilik tarihini planladıklarından daha erkene çekti ve Şubat ayında muhteşem bir düğünle evlendi Olcay... Tüm ailenin en mutlu günlerinden biriydi ancak düğün fotoğraflarına yansıyan bir hüzün vardı hep. Babaları hastaydı ve onun için endişeliydiler...

BÜYÜK YAS

Ne yazık ki boşa değildi bu endişe. Tuncay Saatcı, kızının düğününden 15 gün sonra hastalığa yenildi. Sevilen işadamlarından Tuncay Saatcı'nın ölümüyle Mordoğan yasa bürünmüştü. Babalarını kaybetmenin acısıyla büyük sarsıntı yaşayan kızlar, ondan devraldıkları büyük görevle vefa borçlarını ödemek istedi. Babalarının akaryakıt istasyonunu onlar işletecekti artık. Her ne kadar zor gibi görünse de bunu babalarına borçluydular.

BİR ÖLÜM DAHA

Olcay ve ondan daha küçük olan Ece Simay (27) üstlendi bu görevi. Birkaç ay her şey yolunda gitti. İstasyon yine eskisi gibi çalışıyordu. Ama ölüm ailenin peşini yine bırakmadı. Babalarının ölümünden 4 ay sonra yaşlılığa bağlı nedenlerle dedelerini de kaybettiler. Peş peşe yaşanan ölümlere rağmen çocuklar dimdik ayaktaydı ve babalarının işini devam ettirmeye kararlıydı.

ARIZALANAN OTOMOBİL

7 Ağustos 2017 Pazartesi günü Ece Simay Saatcı, Karşıyaka'daki işlerini halletmiş, son birkaç aydır başlarına gelen korkunç olayları düşünerek kamyonetiyle Mordoğan'a dönmek üzere yola çıkmıştı. Altınyol'a vardığında kamyonetten garip sesler çıkmaya başladı. Ece ne olduğunu anlamaya çalışıyordu. Aracı arıza yapmıştı. Kamyoneti durduran Ece, aracı sağa yani yol kenarına çekmek istedi ama trafik o kadar yoğundu ki bunu yapmaya cesaret edemedi. Telefonla yardım istediği ekipleri, sol şeritteki aracının içinde beklemeye başladı. Bu tehlikeli noktada beklemek onu da geriyordu ama tam olarak ne yapması gerektiğini o da bilmiyordu. Aracın içinde oturup beklemek mi daha tehlikeliydi yoksa dışarı çıkmak mı? Sonunda araçtan inmeye karar verdi ve ne olduysa o an oldu.

VE BİR ÖLÜM DAHA

Taksi sürücüsü Yusuf Ç. önce Ece'nin otomobiline sonra da yanındaki otomobile çarptı. İki araç da büyük bir hızla savrulmuş ve savrulurken Ece'ye çarpmıştı. Ece'nin yaraları ağırdı ve hastanede kurtarılamadı. O gün, aileyi çok iyi tanıyan bir komşuları, Mordoğan'daki akaryakıt istasyonuna uğradıklarında kızlarının nasıl olduğunu sormuştu anne Hatice Saatcı'ya. 'Çok iyiler' demişti Hatice Saatcı, kazadan habersiz.

BABASININ YANINDA

Ve kaza haberini alan aile üçüncü bir ölümle daha yüzleşmek zorunda kaldı. Ece, ablasının düğününden sonra birkaç ay içinde ölen üçüncü aile üyesi oldu. Onu tanıyanların deyimiyle 'Mordoğan'ın prensesi' çok sevdiği babasının yanına uğurlandı.

kalan karakter 1000

Ayşegül Ayşegül

Okurken maf oldum.Allah sabırlar versin.Mekanları cennet olsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 14.08.2017 10:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.