CHP'de protokol krizi yaşanıyor

Giriş Tarihi:20.08.2017, 00:07 Güncelleme Tarihi:20.08.2017, 00:07

86. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın açılışında protokol krizi yaşandı. CHP İzmir milletvekilleri, Tacettin Bayır, Ali Yiğit, Murat Bakan, Musa Çam, Özcan Purçu, Zekeriya Temizel ile Gaziantep Milletvekili Akif Ekici kendilerine protokolde bazı işadamlarının arkasında yer ayrıldığını öne sürerek açılışı terk ettiler. Vekillerin salonu terk etmesi üzerine, 2'nci sırada ayrılan yerlere başka konuklar yerleştirilirken salondaki konuklar ev sahipliğini Aziz Kocaoğlu'nun yaptığı organizasyonda CHP'li vekillerin böyle bir tepki göstermesine anlam veremedi.
AK Partili vekiller Hamza Dağ, Atilla Kaya ve Necip Kalkan ise protokolde kendilerine ayrılan yerlere oturdu. Protestocu vekilleri salona geri getirmek için girişimde bulunan Necip Kalkan'ın çabaları ise sonuç vermedi.

PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ ÇALAR

Salonu terkeden CHP milletvekilleri ise "Önce yasama gelir. Ama burada önce para gelmiş. Bizim derdimiz önde oturmak değil. Orada protokolün en önünde parayı veren düdüğü çalar anlayışıyla bir planlama yapılmış" dedikleri öne sürüldü.
Krizle ilgili konuşan İl Başkanı Asuman Ali Güven de, İZFAŞ'ın daha titiz olması gerektiğini belirterek, "Böylesine önemli bir fuarda bu listenin doğru hazırlanmaması son derece yanlış. Milletvekilleri halkın temsilcisidir, hassasiyet gösterilmesi gerekiyor. Büyük bir protokol hatası yapılmıştır" dedi.

'SORUMLU GÜL ŞENER'

Yaşananlardan İZFAŞ'ı sorumlu tutan CHP'li vekil Tacettin Bayır da, "Bizim oradan çıkma nedenimiz önde işadamlarının oturması değil. Ön sırada AKP'li milletvekilleri de vardı. Seçilmişleri neden arkaya atıyorsun. Aynı hata her yıl yapılıyor.
Biz zaten ev sahibiyiz. Ben binlerce kişinin oyuyla seçildim. CHP düşmanlığı mı diyeyim ne diyeyim dilim varmıyor ama İZFAŞ Genel Müdürü Zeliha Gül Şener'in başının altından çıktığını düşünüyorum" diyerek tepkisini anlattı.

kalan karakter 1000

Rüzgarın oğlu Rüzgarın oğlu

Büyükşehirde işçiler işsiz kalıyor, çocuklar evde aç kalıyor.Bir tane milletvekili, ne oluyor orda demiyor.Ama 2.sırada oturunca, vay bizi nasıl atarsınız arkaya deyip, veryansın ediyorlar.Vah CHP vay.Sosyal demokrat parti işte bu.Sanki çok iş yapıyorlarda.Bir de yer beğenmiyorlar.Kapatın şu partiyi.Yazık vallah...Milyondolar paralar gidiyor.Milletin parası boşa gidiyor.0/0 25 Atatürk'ün oyu.1 tane oyları yok CHP milletvekillerinin.Ya hak vermiyor değilim.Tabi ki vekiller ön sırada olacak.Milleti temsil ediyorlar.Ama bel.çıkarılan işçiler içinde, neden sesiniz çıkmıyor.Çocukların aç kalması, sizin keyfinizden daha mı önemsiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 23.08.2017 21:59
EG. EG.

Halkın arasında olursanız ne olur Boyunuzmu kısalır.size hiç yakışmadığını bilesiniz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır4
cevapla 20.08.2017 14:36
1912 1912

aziz kendini CHP den üstün görüyor görevi bitince nasıl bakacak İZMİRLİNİN yüzüne

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır5
cevapla 20.08.2017 09:43
ayşe ayşe

dün fuardaydık. ölmüşte aglayanı yok zaten. protokol uygulansa ney uygulanmasa ney.

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır1
cevapla 20.08.2017 09:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.