• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

‘Ayak uyduramayan gider’

‘Ayak uyduramayan gider’

6.9.2017 15:09 , Güncelleme Tarihi: 6.9.2017 23:14

Milletten alınan desteğin daha yukarılara taşınmasını isteyen Erdoğan “Bu yürüyüşe ayak uyduramıyor mu, engel mi oluyor kenara koyacağız. Bu millete hizmette laubalilik mi yapıyor, kenara koyacağız. Bu millete hizmette yolsuzluğa bulaşan mı var, kenara koyacağız” dedi

AK Parti İl Başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Daha çok çalışarak, en iyi kadroları göreve getirerek, daha çok proje üreterek, icraat yaparak milletimizden aldığımız desteği daha da yukarılara çıkarmanın gayreti içinde olmalıyız" diye konuştu.

DİLLERİ TERÖR DİLİ

Konuşmasında partilileri de uyaran Erdoğan, "Bu yürüyüşe ayak uyduramıyor mu, engel mi oluyor kenara koyacağız" dedi. Türkiye'nin en büyük şanssızlığının çapsız, ruhsuz, plansız, projesiz ama bir o kadar da muhteris bir ana muhalefet partisine sahip olması olduğunu söyleyen Erdoğan, "Ana muhalefet, milletin gönlünü kazanarak iktidara gelmek yerine, Türkiye'nin de kaybetmesi pahasına yönetimi ele geçirme anlayışıyla hareket ediyor. Dil, normal bir muhalefet dili değil adeta bir terör örgütü dili" diye konuştu.

'KENARA KOYACAĞIZ'

"Daha çok çalışarak, en iyi kadroları göreve getirerek, daha çok proje üreterek, icraat yaparak milletimizden aldığımız desteği daha da yukarılara çıkarmanın gayreti içinde olmalıyız" diyen Erdoğan, şunları kaydetti: "Bunu sadece partim için söylemiyorum. Teknokratıyla, bürokratıyla bu yürüyüşe ayak uyduramayan kim varsa, başta bakan arkadaşlarım olmak üzere, bunların hepsini kenara koymamız lazım. Bakanlarımızın bu konudaki kararlılığı önemli. Bu yürüyüşe ayak uyduramıyor mu, kenara koyacağız. Engel mi oluyor, kenara koyacağız. Bu millete hizmette laubalilik mi yapıyor, kenara koyacağız. Bu millete hizmette kalkıp da afedersiniz her türlü yolsuzluğa bulaşan mı var, kenara koyacağız. Buralarda dikkatli olmaya mecburuz."

Almanya'daki Türklere aynı çağrıyı yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı Alman siyasetçilerin tepki gösterdiği 'Türkiye düşmanlarına oy vermeyin' çağrısını yineledi. Almanya'nın sürekli Türkiye ve şahsı ile uğraştığını ifade eden Erdoğan, "Bu siyaset tarzının Avrupa ülkelerine kazandıracağı bir şey yok. Gün ola harman ola...
Yarın öbür gün bu şahıslar yüzüme nasıl bakacak? Erdoğan size ne yaptı? İşinize bakın bizimle neden uğraşıyorsunuz? Biz seçimimizi yaptık, sizin istediğiniz gibi olmadı. Bu olay nazizmdir, faşisizmdir. Seçim kampanyalarında bu sıfatı haketme yarışına girdiniz" dedi. Erdoğan, bazı Alman siyasetçilerin tepki gösterdiği sözlerini de yineleyerek, gurbetçilere Türkiye düşmanı partilere oy vermemeleri çağrısında bulundu. Konuşmasında AB ile üyelik sürecine de değinen Erdoğan, şu şekilde konuştu: "Türkiye'ye karşı sahici ve samimi olmalarını istiyoruz. Neymiş, Türkiye'nin AB üyeliğine karşıymışlar, seçimden sonra müracaatı yapıp engelleyeceklermiş!

‘Ayak uyduramayan gider’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN