• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

‘Bu işin arkasından pis kokular geliyor’

‘Bu işin arkasından pis kokular geliyor’

8.9.2017 23:23 , Güncelleme Tarihi: 8.9.2017 23:23

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski bakan Zafer Çağlayan’ın adının ABD’deki iddianamede yer almasını değerlendirdi. Erdoğan, “Bu adımı ben Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yönelik bir adım olarak

Astana'da düzenlenecek İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi'ne katılmak üzere Kazakistan'a hareket eden Cumhurbaşkanı özetle şunları söyledi:

YAŞANAN DRAMA SES OLACAĞIZ: Arakan'daki dramın son bulması için çok taraflı diplomasi yürütüyoruz. Bayramda 20'yi aşkın liderle telefon görüşmesi yaptık. Ayrıca eşim, Dışişleri Bakanı, oğlum ve bakanlarımız Bangladeş'e sığınan müslümanları ziyaret ettiler. Sorunun tüm muhataplarıyla görüşüyor bir yandan da insani yardımları ulaştırıyoruz. İnşallah bu zirve yaşanan drama karşı bir ses olacaktır.
Tüm üyelerin elini taşın altına koyacağına inanıyorum.

İKİ STRATEJİK ORTAK: Türkiye ile Kazakistan stratejik ortaktır. 15 Temmuz sonrası ülkemizi ilk ziyaret eden değerli kardeşim sayın Nazarbayev olmuştur. Kazak halkının bu kadirşinaslığını unutmayacağız. Kazakistan FETÖ ile mücadeleye devam ediyor.

BİRBİRLERİNE GİRDİLER: Avrupa'nın son dönemde yaptığı açıklamalara yabancı değiliz. Maalesef 15 yıldır bizi hep bu sözlerle oyaladılar. Türkiye'deki referandum öncesinde Avrupa'nın bize tavrı çok açık ortadaydı. Bakanlarımıza giriş müsaadesi vermediler. Soydaşlarımızla toplantılara müsaade etmediler. Ama terör örgütlerinin ne yazık ki Batı ülkelerinde kampanya yapmasına müsaade edildi. Bunların hayatı hep böyle geçti. Şu anda kendi içlerinde birbirine girdiler. ne hallere düştüler

ŞİMDİ YÜZÜME BAKAMIYOR: Yatıyorlar, kalkıyorlar AK Parti, Türkiye, Erdoğan... Nasıl yapacaksanız seçiminizi yapın. Erdoğan'a, Türkiye'ye vurmak size oy mu kazandıracak? Bunu nereye kadar götüreceksiniz. Yarın bir gün uluslararası toplantılarda ne olacak? Hollanda'nın Başbakanıyla olduğu gibi mi olsun? O zaten yüzüme bakamıyor, benim zaten onun yüzüne baktığım yok. Ne hallere düştü, hükümeti kuramıyor. Türkiye artık çok şeyleri aşmış vaziyette. Türkiye bu ufku aştığı için onlar rahatsız oluyor.

PİS KOKULAR GELİYOR: Eski Ekonomi Bakanımıza yönelik adımı ben Türkiye Cumhuriyeti devletine yönelik bir adım olarak değerlendiriyorum.
Şahsına yönelik bir iddia ortaya koyabilmiş değiller. Neymiş, İran'la ilgili yaptırımları delmiş. İran'a biz herhangi bir yaptırım kararı almadık ki. Ekonomi Bakanı hükümetin attığı adımı uygulayanlardan biri olacaktır. Dolayısıyla atılan bu adım siyasidir. ABD'nin bu konuyu gözden geçirmesi lazım.
Bu işlerin arkasından çok pis kokular geliyor. Rıza Zarraf olayı Halk Bankası Genel Müdür Muavini Hakan Bey'de de öyledir. Benim son ziyaretimde Washington'da PKK mensuplarının bize adeta saldırıyor gibi gelip ABD'li yetkililerin bir tedbir almaması bu pis kokunun ifadesidir. Benim korumalarım hakkında soruşturma açtılar. Bu ABD'nin düştüğü aczi gösteriyor. Büyük devlet olabilirsin ama adil olmak başka şeydir.

‘Bu işin arkasından pis kokular geliyor’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN