‘Üzümünüzü 4 liradan alacağız’

Giriş Tarihi:12.09.2017, 23:09 Güncelleme Tarihi:12.09.2017, 23:11
Manisa’da üzüm rekoltesini açıklayan Bakan Fakıbaba, fiyatın 4 liranın altına düşmeyeceği sözü verdi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, üzüm rekoltesini Manisa'da açıkladı. Fakıbaba, çekirdeksiz kuru üzüm rekoltesinin 310 bin ton olduğunu vurguladı.

KATKI MADDESİ YOK

Anemon Hotel'deki toplantıda konuşan Fakıbaba, "Üzümünüzü Allah'ın izniyle 4 liranın altında sattırmayacağız. TMO hazırlıklarına başladı. 4 liradan alacağız. 15 gün içerisinde de paranızı ödeyeceğiz. Bu Sayın Cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın sözüdür. Bu sene üreticinin yüzünü güldürmek için buradayız" dedi. Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsünde ikram edilen üzüm şırasına hayran kaldığını belirten Fakıbaba, "Dışarıdan gelen bir sürü şeyi marka diye kullanıyoruz. Böyle mis gibi bizim kendi içeceklerimiz varken ne gerek var. Üzüm suyunda müthiş bir tat var. Katkı maddesi yok.
Kebabı ayranla, diğer yiyecekler üzüm şırasıyla. Ayrandan sonra milli içeceğimiz bu olacaktır. Samimi olarak söylüyorum. Kebap veya diğer yemeklerin yanında ayran ve üzüm suyu ikram edilsin" dedi. Esnaf ziyaretinde bulunan Fakıbaba, bir pastanede baygınlık geçiren kadına ilk müdahaleyi yaptı.

ALİ FİLİZKAN / CÜNEYT HASÇELİK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.