‘CHP diktatör dolu’

Giriş Tarihi:14.09.2017, 22:19 Güncelleme Tarihi:15.09.2017, 00:18
Güzelbahçe’de CHP delege seçimlerinde muhalif adayı destekleyen kadın çalışanın Kültür ve Sosyal İşler’den umumi tuvalet temizliğine verilmesi her kesimden büyük tepki çekti. “Kendi içimizde diktatörler olmuş” diyen CHP’li Tacettin Bayır, “Adalet arayanların adil davranışını partide göremiyoruz” dedi

FATİH ŞENDİL

İzmir'in Güzelbahçe ilçesinde CHP'li Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin ilçe delege seçimlerinde kendisinin işaret ettiği mevcut ilçe başkanını desteklemeyen kadın çalışanını Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nden alıp umumi tuvalet temizlemekle görevlendirmesi büyük yankı buldu.
Yeni Asır'ın "100 numara rezalet" başlığıyla manşetine taşıdığı olayın ardından gözler Güzelbahçe'ye çevrildi. CHP'de belediye başkanlarının kendilerine yakın ilçe başkanı istediklerini ifade eden CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, "Örgütün kirasını ödüyor, elektriğini, suyunu ödüyor, kendine tabi bir ilçe başkanı yaratmış oluyor. Bunun en güzel somut örneğini Güzelbahçe'de yaşadık" dedi. Konunun Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun önüne geleceğini ifade eden Bayır, "1 Ekim'de Meclis'in açılmasının ardından bu arkadaşları Ankara'da Genel Başkan'a götüreceğim.
İlk grup toplantısında kongre yüzünden mağduriyet yaşayan tüm arkadaşları Genel Başkan'la buluşturacağım. Muhtemelen aynı şey, aynı mağduriyet durumu Çiğli'de de olacak" diye konuştu.

"TALİMAT VERİLMİŞTİ"

Başkan Mustafa İnce'nin bu davranışıyla diğer belediye çalışanlarına da gözdağı verdiğini ifade eden Bayır, "Delege seçimlerini kazanmasına rağmen bunu yapıyor. Bu mobbingdir. Bu iş büyüyecek. DİSK de gidip Genel Başkan Kılıçdaroğlu'yla konuşacak. Bir de Genel Başkan bu konuda çok katı, ilçe belediye başkanlarına talimat vermişti. 'Örgütün işlerine karışmayın, delege seçimlerine müdahil olmayın' demişti. Ama dinleyen kim? Kendi içimizde diktatörler olmuş, haberimiz yok" dedi.

2012'de yapılan İl Kongresi'ni hatırlatan Bayır, "Ben 17 ay boyunca il başkanlığı yaptım, İl Başkanı olarak Büyükşehir Belediyesi'ne bir tane adam aldıramadım. Ama Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, benim en son adaylığımda Ali Engin'e rakip olarak çıktığımda 176 tane adamı (il delegesinin ya kendisi, ya anası, ya babası ya da yakını) işbaşı yaptırıp Ali Engin'e seçim kazandırdı. Kimse de 'Sen niye böyle yaptın, işiyle, aşıyla insanları tehdit ederek oy verdiriyorsun' demedi. Şimdi ilçe belediye başkanları da ağabeylerini taklit ediyorlar" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun sözde adalet yürüyüşüne de atıfta bulunan Bayır, "O adalet isteyen adamın uygulamak istediğini partinin içerisinde göremiyoruz.
Alttaki insanlar kendi kişisel çıkarları için bu kurallara uymuyorlar. Bir başka acı tarafı da bu konuda benden başka konuşan bir tane milletvekili yok.
Belediye başkanı hesapları içinde olup da bu haksızlığa göz yuman arkadaşlarımın olması içimi acıtıyor" açıklamasını yaptı.

"YANLIŞTAN DÖNSÜN"

Belediye Başkanı İnce'nin bir an önce yaptığı yanlıştan dönmesi gerektiğini, aksi takdirde partinin üst kurullarının devreye gireceğini ifade eden Tacettin Bayır, "Torbalı Belediye eski Başkanı İsmail Uygur örneği asla unutulmamalı. O iki işçiyi hemen aldığı karardan vazgeçip aynı yere ya da benzer bir göreve atamasını bekliyorum. Bunun takipçisi olacağım. 5 yaşında çocuğu olan bir bayana yapılacak bir hareket değil. CHP kimsenin babasının çiftliği değil" ifadelerini kullandı.

İNCE: ARTIK TREN RAYDAN ÇIKTI

Kadın çalışanının tuvalet temizliği görevine verilmesinin kongre ile alakası olmadığını iddia eden Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, "Tren raydan çıktı. Limanda bulunan belediyemize ait tuvaleti işleten özel şahıslar burayı boşalttı. Onlar gidince biz de görevlendirme yaptık. Burada boşluk vardı. Belediye tuvaletini kapatamazdım" dedi.

İnce, "Bu hanımefendi Yelki'de halk ile iç içe bir görevde çalışıyor. Kendisi mahalle delege seçimlerinde mesaisini bırakarak bu işler için çalıştı. İşe gelmeyip üyeleri gezdiği zamanlar oldu. Şimdi süreci başka bir noktaya getiriyorlar. Tuvaletin bayanlar kısmında çalışacaktı" diye konuştu. İlçe Başkanlığı'na aday olan belediye personeli Vural Gezer'in eşinin kendi ailelerinden olduğunu da belirten İnce, "Vural Gezer bizim eniştemizdir. Bu arkadaş belediyede fen işleri amiriydi. Şimdi asıl işi olan bordür döşeme işini yapacak. Ayrıca Vural Gezer'in eşi de belediyemizin personeli. Ne yazık ki bizim ailemizde hem enişteliği hem de belediyede amirlik görevini kaldıramadı. Görevlerini siyasete alet edenler, çalışması gerekirken başka iş yapanlarla ilgili gereken yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

'MÜCADELEYE DEVAM'

Sürgün edilen Vural Gezer, "Bu adalet herkese her yerde lazım. Biz inandığımız gerçek değerler için bu işe soyunduk. Eğer beni işten kovarsa gururla seve seve ayrılırım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ama Partimizin çizgisi ve partililerimizin çizgisi nettir. Mücadele etmeye ne olursa olsun devam edeceğim" dedi. Mine Bilir Şahin ise, "Halen raporluyum" dedi.

'KADINLAR NEREDESİNİZ?'

Güzelbahçe'de Başkan İnce ile İlçe Başkanı Çam'ın karşısında yer alan ve listeler çıkartan CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır'ın eşi Parti Okulu Koordinatörü Tülay Bayır da, kadınlara çağrıda bulundu.
İlçe belediyesinin meclisinde görev yapan kadın meclis üyeleri Belgin İpekoğlu ve Zeynep Ferda Demirbaş'ın duruma sessiz kalmasına tepki gösteren Bayır, iki kadın üyenin bu konuda açıklama yapmalarını istedi.

kalan karakter 1000

Rüzgarın oğlu Rüzgarın oğlu

hala menfaatı için, doğruyu söyleyeni eleştiren var.Ya kardeşim,CHP'nin oyu niye artmıyor.O iyi,bu şahane,bu süper.iyi ama oylar nerde.ya izmir halkının sabrı taşacak,oyunu başka bir partiye verecek,göreceğim ben o menfaati için eleştiri yapanları...Konak köprüsünün üstüne,tenekeden bile bir tente yapılmadı.4 milyon izmirli sıcaktan,köprünün tam ortasında kalp krizi geçirecek.Bir tane bunu yazan CHP'li yok.Tacettin bAYIR doğru söylemiştir.Helal olsun.CHP sistemi doğru olsaydı,bugün oyları% 50 idi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 02.10.2017 23:27
güzelbahçeli güzelbahçeli

tülay bayır çelebi mahallesinde kırmızı listede 1ci sıraya kendini yazdırmış yetmemiş kahramanderede kayınbiraderini yalı mahallesinde annesi ve kardeşini şimdi hezimete uğrayınca kullandıkları garipleri savunmak için medya önüne çıkıyo CHP lir milletvekili karısına yakışmıyor hırs ve öfke Güzelbahçeden çekin elinizi

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.10.2017 23:22
Rüzgarın oğlu Rüzgarın oğlu

Hala eleştirileri okuyorum, doğru söyleyen Tacettin bayırı eleştirenler var.Tacettin BAYIR,geçmişin kini ile konuşuyormuş.Yazık hala gözleri kör olanlar,çoğunlukta...Ey CHP'liler neden CHP oy alamıyor.CHP'li yöneticilerin % 90' ı menfaati için veya kralcık yaparak çalışanlara mobing yapıyorlar.Kılıçdaroğlu adalet adalet diye bağırsın,yürüyüş yapsın,şak şak yapıp,sonrada şak şak yapanlar,mobingin zirvesini yapıyorlar.%25 Atatürk'ün oyu.1 tane oy yok yöneticilerin.Tacettin BAYIR çok haklı.Helal olsun doğruyu söylemiş...Kılıçdaroğlu fazla yormasın kendisini...Çünkü yöneticileri yüzünden nasıl olsa oyları artmaz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 01.10.2017 13:27
bucasporlu bucasporlu

bende bir bucalı olarak chpli belediyelerden bıktım,mesela piriştanın tenisçi kuzeni neden buca belediye spor koordinatörü bir açıklama bekliyoruz piriştina

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır2
cevapla 16.09.2017 02:39
GÜZELBAHÇELİ GÜZELBAHÇELİ

Hani nerede demokrasi insan hakları kadın hakları pozitif ayrımcılık.Lafa gelince çok güzel söylüyorsunuz ama;kendiniz bunu yapmıyorsunuz.Lafa gelince çok icraat zaten yok!

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır2
cevapla 15.09.2017 17:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.