• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Erdoğan’dan başkanlara 3 talimat

Erdoğan’dan başkanlara 3 talimat

14.9.2017 22:44 , Güncelleme Tarihi: 15.9.2017 00:17

1- Vatandaşla tokalaşın
2- Vatandaşın gözünün içine bakın
3- Vatandaşın gönlünü kazanın


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün bir araya geldiği 884 AK Partili belediye başkanına önemli uyarı ve tavsiyelerde bulundu. Erdoğan, belediye başkanlarına,"Vatandaşla tokalaşın, göz teması kurun, gönlünü alın" dedi. Basına kapalı toplantıda belediye başkanlarıyla sohbet eden Erdoğan 2019 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel yönetimler seçiminin startını verdi.
Erdoğan, "Yarından itibaren herkes sahaya insin, vatandaşın gönlünü kazansın" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, asıl hedefin 2019 yılının Kasım ayında aynı anda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi ve milletvekili seçimleri olduğunu ifade etti.

'SİZ MEMUR DEĞİLSİNİZ'

2019 yılının Mart ayındaki yerel yönetimler seçiminin önemli bir imtihan olacağını ve Kasım ayındaki seçime yön vereceğini belirten Erdoğan, belediye başkanlarından gece gündüz çalışmalarını istedi.
Belediye başkanlarına halkla iç içe olmalarını, telefonlarını 24 saat açık tutmalarını, vatandaş odaklı hizmet yapmalarını isteyen Erdoğan, "Siz memur değilsiniz, belediye başkanının mesai saati, gecesi gündüzü yoktur. Başarıya ancak 24 saat çalışarak ulaşabiliriz" şeklinde konuştu.

Erdoğan, belediye başkanlarından kısır çekişmelerden, polemiklerden uzak durmalarını, laf değil iş üretmelerini istedi. 2019 yılına kadar girilmedik ev, çalınmadık kapı bırakılmaması talimatı veren Erdoğan, vatandaşların sorunlarıyla birebir ilgilenilmesini ise özellikle istedi.

'MİLLETİN ÇIKARLARINI ÖN PLANDA TUTUN

Zengin ve fakir mahalle ayrımı yapılmadan belediye hizmetlerinden vatandaşların eşit yararlandırılmasını ve belediye hizmetlerine kolay ulaşımının sağlanmasını isteyen Erdoğan, "Elinizi sıktığınız vatandaşlarla göz teması kurun, gönlünü kazanın. İlinizdeki, ilçenizdeki, beldenizdeki eksikleri tek tek tespit edin. Bunların tamamlanması için çalışın. Seçim zamanında bulunduğunuz ancak henüz gerçekleştiremediğiniz vaatlerinizi 2019'a kadar tek tek gerçekleştirin. Kendi çıkarınızı değil, vatandaşın, devletin ve milletin çıkarını ön planda tutun" ifadelerini kullandı.

RUDD'U KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere İçişleri Bakanı Amber Rudd'u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.
Basına kapalı gerçekleşen kabul, yaklaşık 45 dakika sürdü. Kabulde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da hazır bulundu.

CANLI YAYINDA GÜNDEMİ DEĞERLENDİRECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu akşam A Haber, Atv ve ANews ortak yayınında Salih Nayman ve Banu El'in sorularını yanıtlayacak.
Erdoğan'ın gündemdeki gelişmeleri de değerlendireceği "Cumhurbaşkanı ile Gündem Özel" programı 19.30'da başlayacak.

Erdoğan’dan başkanlara 3 talimat haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN