• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

‘İhanetin hesabı sorulacak’

‘İhanetin hesabı sorulacak’

21.9.2017 23:29 , Güncelleme Tarihi: 21.9.2017 23:29

ABD’de TÜRKEN Vakfı’nın etkinliğinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz ihanetinin hesabının hukuk çerçevesinde sorulacağını söyledi. Erdoğan, “Geri adım yok. Milletin huzuruna kastedenlere bu işin hesabını sormaya devam edeceğiz” dedi

içinde sorulduğunu belirterek, "Bundan geri adım atmak yok. Milletin huzuruna kastedenlere bu işin hesabını sormaya devam edeceğiz" dedi.
Önceki gün Mandarin Otel'de gerçekleşen TÜRKEN Vakfı Geleneksel Gala Yemeği'nde konuşan Erdoğan, özetle şöyle konuştu:

GÖNÜLLÜ AJANLAR: (Osmanlı döneminde) İlmini ve fennini tahsil için Batı'ya gönderilenler çoğu zaman Batı'nın sadece kültürünü alıp, benliklerini de kaybederek ülkelerine geri dönmüşlerdir. Kendilerinden ülkeleri için kurtuluş reçetesi hazırlaması beklenenler maalesef Batı'nın gönüllü ajanları haline gelmişlerdir.

SÖZDE AYDINLAR: "Kendi milletine tepeden bakan bu sözde aydınların bize verdikleri zararı emin olun düşman dahi vermemiştir. Çünkü bunlar ülkenin menfaatleri için çalışmak yerine yabancı şirketler ve devletlerin çıkarlarına hizmet etmişlerdir. Geçmişte Türkiye'nin sanayi hamlelerini daha emekleme aşamasındayken sabote edenler bunlardır. Bunların ihanet edemeyecekleri hiçbir değer, ilke yoktur.

BEYNİNİ İPOTEK ETMİŞ MANKURTLAR: 15 Temmuz'un faili Fetullahçı Terör Örgütü işte böyle bir güruhtur. Beynini Pensilvanya'da yaşayan bir şarlatana ipotek etmiş bu mankurtların neler yapabileceklerini gördük. Bunların içinde profesörler de var, multimilyarder zenginler de var, ama bunların hiçbiri kar etmiyor. Satmaksa, iradeyi ve aklı kiraya vermekse, verdiğin andan itibaren işte tablo bu olacaktır.

RUHUNU 1 DOLARA SATANLAR: Ruhunu 1 dolara satışa çıkaran insan müsveddeleri 15 Temmuz gecesi bize tarihimizin en büyük ihanetini yaşatmıştır. Devletin namuslarına emanet ettiği silahları kendi milletine çevirmekten çekinmediler. Bu hainlerin elebaşılarına baktığınızda birçoğunun iyi eğitim aldığını, ülkemizin en kritik kurumlarında görev yaptıklarını görüyorsunuz.

GERİ ADIM YOK: Eğitim belki cehaleti alıyor ama hainlik baki kalıyor. Hiçbir medeni devlet, darbe teşebbüsü gibi demokrasiye yapılan bir saldırıyı cezasız bırakmaz. 15 Temmuz'da işlenen bu suçun hesabını hukuk içinde soruyoruz. Bundan geri adım yok. Birileri bize akıl vermeye çalışıyor ama onlar akıllarını kendilerine saklasınlar. Milletin huzuruna kastedenlere hesap sormaya devam edeceğiz. Yaşanan ihanetin milletin yüreğinde açtığı derin yaraya rağmen infiale kapılmadan adaletin tecellisi için sabırla çalışıyoruz. Parlamentomuzu, Külliye'yi bombalayan yüzlerce vatan evladını şehit edenleri bizler affedemeyiz, Allah'ın affetmediğini kul olarak bizim affetme yetkimiz yoktur.

KORKU İÇİNDE YAŞAYACAKLAR: İhanet hiç kimsenin yanına kar kalmayacak. Türk adaletinden firar ettiklerini düşünen korkaklar bir gün mutlaka hesap verecekler. Yıllarca dünyanın her köşesinde 'hizmet, himmet, diyalog' diyerek örgütlenen bu ihanet şebekesinin foyası ortaya çıkmıştır. Dost bildiğimiz kimi ülkelerin sırf Türkiye'ye zarar vermek için örgütü kullanmaya devam ettiğini biliyoruz. Bugün çıkarları için örgüte kol kanat gerenlerin yarın neler yapacağını göreceğiz. FETÖ'cüler kimin eteğine yapışırsa yapışsın kullanma sürelerinin dolacağı endişesiyle korku içinde yaşayacaklar.

FETÖ'NÜN DEAŞ VE PKK'DAN FARKI YOK: Bugün birileri şahsıma, AK Parti'ye ve ülkemize düşmanlıkları hasebiyle FETÖ'nün yalanlarının yayılmasına destek veriyor. FETÖ'nün DEAŞ'tan veya PKK'dan bir farkının olmadığını herkesin görmesi, anlaması gerekiyor.

AMERİKALI DOSTLARIMIZ ANLAMADI: FETÖ milletimize çektirdiği acılar yanında Amerika'da birçok sahtekarlığa ve usulsüzlüğe de imza atıyor. İşte charter okulları üzerinden yapılan vurgun buz dağının sadece görülen yüzü. Bunu Amerikalı dostlarımız hala anlamadılar ama yakında bu örgütü gerçek yüzüyle göreceklerine inanıyorum.

HASAN AY

‘İhanetin hesabı sorulacak’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN