• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Test değil klasik sınav

Test değil klasik sınav

29.9.2017 12:46 , Güncelleme Tarihi: 29.9.2017 20:59

Başbakan Yıldırım, TEOG’un yerine getirilecek liseye giriş sisteminin detaylarını açıkladı. Yıldırım: “Ortaokuldaki her yılın başarı ortalaması alınacak. 8’inci sınıfta bir sınav yapılacak ve sonucu dört yılın ortalamasına eklenecek

Başbakan Binali Yıldırım, Troia Kültür Merkezi'nde Çanakkale 18 Mart Üniversitesi akademik yılı açılışı ve fahri doktora tevcih töreninde önemli mesajlar verdi. Yıldırım'ın açıklamasından satır başları:

ALÇAKLARA GEREKEN CEVABI VERDİK: Milli, dini duygularımızı istismar eden, kökleri dışarıda olan bir terör örgütü ile bu ülke yüzleşti. Üniversiteyi, yargı camiasını, kolluğu içeriden kuşatarak alçak bir girişimde bulundular. O gün milliyetçi, vatansever, bayrağını seven bütün unsurlarıyla, askeri ile polisi ile, savcısı ile hakimi ile, medyası ile, meydanlara inen her biri kahraman olan aziz milletin evlatları ile bu alçaklara gereken cevabı verdik. Bu işin arkasında olanlar şaşkına döndü. Hesap edemedikleri şey Türk milletinin karakteriydi.
Bu millet 'Çanakkale geçilmez' derken de 15 Temmuz'da 'Bu bayrak inmez, bu ezan dinmez' derken de aynı ruhu sergiledi.

HER YERİNİZ KAPALI, NE YAPACAKSIN?: Kuzey Irak'ta bir referandum oldu. Oradaki Kürtlerin daha iyi şartlarda yaşayacağını kim söylüyor? Irak merkezi hükümetinin karşı çıkmasına, komşu ülkelerin tepkisine rağmen inatla referandum yapan bu yöneticilerin orada yaşayanları düşündüğünü mü zannediyorsunuz? Kendi iktidarlarının devamı için milyonlarca insanı maceraya sürüklemekten tereddüt etmediler.
Kuzey, doğu, güney kapalı. Suriye de kapalı. Ne yapacak? Bizim Kürt kardeşlerimizle hiçbir problemimiz yok. Irak'ta, Suriye'de yaşayan Kürt, Türkmen, Araplar da bizim komşumuz.
Ayrılık ateşini yakanlar, bölgedeki sorunların çözümü için değil, daha da büyümesi için en önemli yanlışı yapanlardır.

GELECEK VİZYONUNUZU BELİRLEYİN: AB gelecek vizyonunu belirlesin artık. Türkiye mecbur değil size.

TEST DEĞİL, AÇIK UÇLU SORU: TEOG, 8'inci sınıfın ilk ve ikinci sömestrdeki sınavın sorumlu tutulmasıdır. Öğrencinin kaderini bir sınava bağlamayalım.
Nereye gidecekse ikinci dört yılda şekillenmesi lazım. Yeni uygulama bunu getiriyor.
Sınav kalkıyor. Her yılın, yıl sonu başarı ortalaması alınıyor.
5-6-7-8. Ayrıca derslerdeki ilgisi ne tarafa gidiyor? Buralar izleniyor, buna belirli bir oranda da katkı yapan yine 8'inci sınıfta sınav yapılıyor. O sınavın soruları da soru bankasından geliyor.
Burada elde edilen sonuç 4 yılın sonucu ile birleştiriliyor bir mezuniyet puanı ortaya çıkıyor.
Sınav test olmayacak, açık uçlu soru sorulacak.

SÜLEYMANİYE VE ERBİL'E UÇUŞLAR İPTAL

Başbakan Yıldırım, "Türkiye'den Süleymaniye'ye ve Erbil'e yapılan bütün uçuşlar süresiz olarak iptal edilmiştir. Orada mağdur olan vatandaşlarımız varsa bunları almak için özel uçak gönderebileceğiz" dedi.

Çanakkale'de Bayramiç'te açıklama yapan Yıldırım, "18.00 itibariyle Türkiye'den Süleymaniye'ye ve Erbil'e yapılan bütün uçuşlar süresiz iptal edilmiştir. Irak Merkezi Hükümeti'nin Sivil Havacılık İdaresi'nin kararına uygun olarak biz de Süleymaniye, Erbil'e sefer yapmayacağız. Türkiye olarak hem THY hem de özel şirketlerimiz seferleri durduruyor. Eğer orada mağdur olan vatandaşlarımız varsa, bunları almak için özel uçak gönderebileceğiz. Böylece bu işlerde Türkiye'nin şakası olmadığını bir kez daha anlamalarını bekliyoruz. Önlemlerimiz bununla sınırlı kalmayacak" dedi.​

Test değil klasik sınav haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN