• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Belediye kahraman Karabaş’ın peşinde

Belediye kahraman Karabaş’ın peşinde

30.9.2017 19:22 , Güncelleme Tarihi: 30.9.2017 22:42

Konak Belediyesi ekipleri, geçtiğimiz günlerde havlayarak 10 yaşındaki bir çocuğu sapığın elinden kurtaran kahraman köpek Karabaş’ın peşine düştü. “Çok havladığı için şikayet var” diyerek köpeği almak isteyen ekibe engel olan mahalleli “Karabaş’ı hiçbir yere göndermiyoruz” dedi

FATİH ŞENDİL

İzmir'in sokaklarında sahipsiz, başıboş köpekler cirit atarken, Konak Belediyesi gözünü kahraman köpek Karabaş'a dikti.
Karabaş, geçtiğimiz günlerde evinin önünden kaçırılmak istenen 10 yaşındaki çocuğu bir sapığın elinden kurtarmıştı.

'BULSAK DA VERMEYİZ!'

Yeni Asır'da "Kahraman Karabaş" manşetiyle verilen haberin ardından belediye zabıta ekipleri, köpeği yakalamak için harekete geçti.
Mahallelinin 'Karabaş' adını verdiği köpeği arayan zabıta ekiplerine direnerek vermek istemeyen vatandaşlar ise duruma tepki gösterdi.
Köpeği bulsalar bile bele- diye ekiplerine tes- lim etmeyeceklerini belirten mahalle sakinleri, "Sokaklarda başıboş gezen bir sürü köpek dolaşırken, Konak Belediyesi neden Karabaş'ı yakalamak istiyor. Anlamış değiliz. Bu köpek olmasaydı 10 yaşındaki bir çocuk şimdi belki de gözü dönmüş bir sapığın kurbanı olacaktı" diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Hatay semtindeki evlerinin önünde oynayan 10 yaşındaki T. F, Rahmi F. adlı sapık tarafından kaçırılmak istenmiş, küçük çocuğun ellerini arkadan birleştirerek ağzını kapatan sapığı gören Karabaş ise var gücüyle havlayarak durumu mahalleye duyurmuştu.

SAPIK TUTUKLANDI

O sırada sokağın az ilerisinde komşularıyla sohbet eden anne Nilgün F. ve yanındakiler, Karabaş'ın havlamasından bir şeylerin ters gittiğini anlayarak hemen sesin geldiği yöne doğru hareket etmişti. Karabaş'ın sesinden ve üzerine gelen kalabalıktan ürken Rahmi F. bir apartman girişinde çevre sakinleri tarafından yakalanmıştı. Linçten son anda kurtarılan Rahmi F, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

'ONUN İÇİN EYLEM BİLE YAPARIZ'

Kısır ve küpeli olan Karabaş'ın çok havladığını iddia eden bazı insanların şikayeti üzerine yaşadığı yerden alınmak istendiğini belirten Nilgün F.
"Bu köpek bir kahraman ve mahalleli tarafından çok seviliyor. Konak Belediyesi'nden bir ekip 'şikayet var' gerekçesi ile Karabaş'ı almaya çalıştı. Korkudan mahallelinin arkasına saklanan Karabaş mahallelinin engel olmasıyla belediye ekiplerine verilmedi. Belediye ekipleri köpeği almaya polisle geleceklerini söyledi. Biz bu köpek için eylem bile yapmaya hazırız" dedi.

Belediye kahraman Karabaş’ın peşinde haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN