• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Ruhsal yatırım

Ruhsal yatırım

1.10.2017 23:06 , Güncelleme Tarihi: 2.10.2017 00:11

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin 3. büyük kenti İzmir'de 100 yataklı Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi kuracak. Yapımı devam eden Bayraklı Şehir Hastaneleri içerisinde ayrı olarak faaliyete geçecek hastane önemli bir boşluğu dolduracak. Bugüne kadar kentteki ruh ve sinir hastalıkları hastalarının tedavilerinin Manisa'da yapıldığını hatırlatan İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, "Psikiyatri hastalarımızı Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk etmek zorunda kalıyorduk. Bu yatırımla birlikte yükümüz hafifleyecek" dedi.

YÜKSEK GÜVENLİKLİ TEDAVİ

Hastane projesinin detaylarını Yeni Asır'a anlatan İl Sağlık Müdürü Salnur, "Hastane tam teşekküllü bir ruh ve sinir hastalıkları hastanesi olacak. 100 yataklı olmasının yanı sıra yüksek güvenlikli bir yapı olacak. Daha da önemlisi hastanenin içinde AMATEM de yer alacak. Bu merkezimizde alkol ve uyuşturucu madde alışkanlığı edinmiş insanlarımız da tedavi görecek. İzmir'in bu konuda önemli bir eksiği vardı. Çoğu zaman psikiyatri hastalarını Manisa'ya göndermek zorunda kalıyorduk. Bu hastane büyük bir kolaylık sağlayacak" diye konuştu.

AKILLI HASTANELER GELİYOR

Şehir hastaneleri hakkında da bilgiler veren Salnur, Bayraklı Şehir Hastaneleri ile Tınaztepe'ye yapılması planlanan şehir hastanesinin akıllı hastane formatında olacağını söyledi. Salnur bunun yanı sıra şehir hastaneleri yapıldıktan sonra Tepecik ve Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastaneleri'nin yenileneceğini söyleyerek, "Bu hastaneler daha da işlevsel hale gelecek. Şehir hastanelerinin en büyük özelliği birçok dalın ayrı bir hastanesi olması. Burada fizik tedavi, onkoloji ve göğüs- kalpdamar cerrahisi hastaneleri olacak" diye konuştu.

Tansu Edip Gökbudak

Ruhsal yatırım haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN