• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Pensilvanya aynasızları!

05.11.2017, 20:34 Güncelleme Tarihi: 05.11.2017, 23:17

Ücretsiz izne çıkan FETÖ'cü polislerin izin günlerinde Fetullah Gülen’i ve malikanesini koruma bahanesiyle gittikleri Pensilvanya’da ihanet eğitimi aldıkları ortaya çıktı. Hain polislerin izin günlerinde devletten alamadıkları maaş kadar parayı da örgüt karşılıyordu

FATİH ŞENDİL

İzmir'de 17-25 Aralık sonrası yapılan operasyonlarda gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tekrar yakalanan bir polis memurunun itirafları ve bilgisayarından çıkan belgeler şok etti. İtirafçı olmayı kabul eden polis memurunun, Pensilvanya'daki haini ve malikanesini ücretsiz izne çıkan polislerin koruduğunu söylemesi dikkat çekti. Ancak asıl amacın ihanet eğitimi olduğu ortaya çıktı.

MAAŞLARI ÖRGÜT KARŞILADI

Türk Polis Teşkilatı'nı ele geçirmek amacıyla Pensilvanya'ya giden FETÖ'cü polislerin ücretsiz izne çıktıkları, bu yüzden devletten alamadıkları maaş miktarı kadar paranın örgüt tarafından karşılandığı belirtildi.
Ayrıca FETÖ'cü polislerin Pensilvanya'daki örgüt lideri Fetullah Gülen'i ve malikanesini koruma bahanesiyle giderek ihanet eğitimine tabi tutuldukları ortaya çıktı.
Kanlı terör örgütünün lideri Fetullah Gülen'den 3'er aylık periyotlarla birebir örgütsel eğitim alan kripto FETÖ'cü polislerin aldıkları eğitim sonrası Türkiye'ye gönderilerek emniyet teşkilatındaki "ihanet yapılanması" içine girdikleri belirlendi.

4'ER KİŞİ GİTTİ

Pensilvanya'daki ihanet eğitimi için özellikle örgüt içindeki "Sayısal A" olarak adlandırılan "Örgüte bağlılığı en üst düzeydeki polis memurlarının" seçildiği ortaya çıktı. 17-25 Aralık sürecinden önce 2 ayda bir, sonrasında ise 3 ayda bir 4 kişinin Pensilvanya'ya gönderilmek üzere ücretsiz izne çıkarıldığı ve bu süre içinde devletten alamadıkları maaşın FETÖ tarafından ailelerine ödendiği ortaya çıktı. Ayrıca ihanet eğitimi sırasında da FETÖ'cü polislerin tüm ihtiyaçlarının karşılandığı öğrenildi.
Öte yandan ikinci kez yakalandıktan sonra itirafçı olmayı kabul eden ve örgüt içindeki tüm yapılanma ile örgüte nasıl girdiğini anlatarak isimleri tek tek veren polis memurunun bilgisayarından çıkan FETÖ deyimleri ve içerikleri örgütün nasıl bir yapılanma içinde olduğunu gözler önüne sermeye yetti.

GİZLİLİK ÜST SEVİYEDE

FETÖ'nün örgütsel düzeyde deşifrenin önünegeçmek, gizliliği azami düzeyde artırmak için bir takım tedbirler aldığı, bu tedbirler içerisinde, örgütün ülkeyi 6 büyük bölgeye ayırdığı, her büyük bölgenin altında küçük bölgelerin bulunduğu, emniyet teşkilatına nüfuz etmek ve kontrol altına alabilmek için hiyerarşik bir yönetim oluşturduğu ve bu hiyerarşinin en üstünde örgüt liderine direkt bağlı olan Türkiye Emniyet İmamı'nın bulunduğu, gizliliği en üst seviyeye çıkarmak için örgüt üyeleri için tasarlanmış kriptolu haberleşme programları kullandığı, bunun yanında emniyet teşkilatı içerisindeki birimlere deşifrenin önüne geçmek için farklı adlar verildiği ve farklı isimlerle kodladıkları belirlendi.

HER KISALTMANIN ANLAMI VAR

FETÖ'cü emniyet teşkilatı içindeki kısaltma ve kodlamalar şöyle:

SA YISAL-A: Örgüte bağlılığı en üst düzeyde olan 'Polis Memuru' SÖZEL: Himmet, gazete, Fetullah Gülen gibi konulardan bahsedilmeden sadece temel Müslümanlık vazifelerinin konuşulduğu kişiler.

EŞİT AĞIRLIK: En az bir yıl sohbetlere devam eden, 1 yılın sonunda himmet toplantısında para istenilen ve kendi durumuna göre para vermeye başlayan kişiler.

SAYISAL : Bir yıl sonunda örgüte itaat hususunda hiçbir sorun yaşanmayan, belli miktarlarda himmet veren, kadın, para, içki, kumar gibi zaafları bulunmayan kişiler.

EHLİ DÜNYA (Anadolu Lisesi): Örgüt mensubu olmayan normal şekilde işini yapan sıradan kişiler.

MÜSPET (İmam Hatip Lisesi): Örgüt mensubu olmayan, namaz kılan, başka cemaatlere gelip giden kişiler.

MENFİ (Meslek Lisesi): Örgütün tam karşısında bulunan görüş ve düşüncelere sahip kişiler.

EHLİ BEYT (Anadolu Meslek Lisesi): Ehli Beyt olan ve düşüncesi itibariyle örgütün düşman olarak kabul ettiği kişiler.

Pensilvanya aynasızları! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN