Minibüse kartlı biniş için ilk adım atıldı

Giriş Tarihi:10.11.2017, 12:06 Güncelleme Tarihi:10.11.2017, 19:40

Kent içi toplu ulaşım sistemine minibüsleri de entegre etmeye yönelik çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'de ilk olacak "pilot uygulamayı" Seferihisar'dan başlatmak üzere harekete geçti. İzmir Büyükşehir Belediyesi Çağan Irmak Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ve Seferihisar'daki minibüs esnafının davet edildiği tanıtım toplantısına, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun yanı sıra İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, İzmir Şoförler Odası Başkanı Celil Anık ve Seferihisar Minibüsçüler Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanı Ahmet Acar ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe ve ESHOT Genel Müdürü Raif Canbek de katıldı.

'REKABET ETMEYECEĞİZ'

Başkan Aziz Kocaoğlu, "Bizim birinci önceliğimiz, ekmeğinizle oynamamaktır. Belediye olarak toplu taşıma yapan esnafla rekabet etmeyiz" dedi. Sistem uygulamaya başladığında, minibüslerin çalıştığı hattan ESHOT çekilecek. Yolcudan ücret kilometre hesabı ile kesilecek. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu da Seferihisar'da bir deneme çalışması yapılacağını ifade ederek, "Biz bu entegrasyonun yapılmasını istiyoruz" dedi. Seferihisar Minibüsçüler Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanı Ahmet Acar ise, bugüne dek minibüsçü esnafına verdiği destek ve katkılardan dolayı Kocaoğlu'na teşekkür etti.

kalan karakter 1000

murat murat

Türkiye de ilk olamaz. Kocaeli de yıllardır uygulanıyor. Ama son uygulayan olacağına şüphe etmem

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.11.2017 12:45
BAYRAM BAYRAM

Fethiye belediyesi bu işi çoktan yaptı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 10.11.2017 14:48
kemal kemal

MINIBÜSLER BIZIM KÜLTÜRÜMÜZ,HERYERE CALISSINLAR.HALKA HIZMET VE UCUZ ULASIM

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır9
cevapla 10.11.2017 13:58
ibrahim ibrahim

İzmir minibüsçüler esnaf odası da bir kaç yıl önce bir girişimde bulunmuştu ama onlara verilecek pay (yanılmıyorsam 80 kuruş) az olduğu için hayata geçmemişti.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 10.11.2017 13:09

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.