Balıkesir ve İstanbul indirdi, Aydın bindirdi

Giriş Tarihi:15.11.2017, 23:18 Güncelleme Tarihi:15.11.2017, 23:18

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin yeni Başkanı Zekai Kafaoğlu, ilk meclis toplantısında suya yüzde 25 indirim yapılacağını, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise yüzde 5 indirime gideceklerini açıkladı. Her iki ilin su indirimları 1 Ocak'tan itibaren geçerli olacak.

Bu arada iki ilde belediyeler suya indirim uygularken, Aydın Büyükşehir Belediyesi ise su fiyatlarına yeni yıldan itibaren yüzde 7 zam yaptı.
Balıkesir'de başkanlık koltuğuna oturan Kafaoğlu, halkın şikayetlerini dikkate aldıklarını belirterek, birim su fiyatında suya yüzde 25 indirim yapacaklarını söyledi. Kırsal mahallelerden alınan atık su bedelini de iptal edeceklerin söyleyen Kafaoğlu'nu meclis üyeleri alkışladı. Kırsaldan alınan ve mecliste iptal edilmesi yönünde teklif verilen atık su bedelinin faturalara yansımaması durumunda, faturada yüzde 47 oranında indirim olacağı açıklandı. Aydın Büyükşehir Belediyesi ise su fiyatlarına yüzde 7 oranında zam yaptı. Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, suya zam kararı çıktı. İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, "Suda maliyet ve masrafların artması çerçevesinde işletmenin getirdiği bir zam talebi oldu. Aydın genelindeki tüm ilçelerde suya yüzde 7 zam yapıldı. Resmi kurumlarda mevcut tarifesinin yarı kadar bedel alınması kabul edildi. Enflasyon doğrultusunda zam yapmaya mecbur kalydık" dedi.

kalan karakter 1000

Yazık Yazık

Menderes in memleketi Aydın da Chp nin ne işi var, Menderes canavarca astılar,chp de iktidara kuruldu...Aydın a bu zam az ...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.11.2017 12:47

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.