• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Cezaevlerinde sahte umut dağıtıyorlar

Cezaevlerinde sahte umut dağıtıyorlar

15.11.2017, 23:21

FETÖ’nün kripto imamları, örgütteki çözülmeyi önlemek için yalan üstüne yalan söyleyerek cezaevlerinde yatan üyelerine motivasyon sağlamaya çalışıyor

Yalanlarla örgütteki çözülmeyi durdurmaya çalışan FETÖ'nün kripto imamları, cezaevindeki üyelerine örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in talimatlarını ve palavra rüyalarını nasıl anlattıkları emniyet ve savcılık kayıtlarında ortaya çıktı. Kayıtlara geçen bilgilerde, "Büyük dirilişin kahramanları, bizlere yarınlar çok yakın. Hizmet gayrete aşıktır, bizlere emrolunduğu gibi dosdoğru ol, Allah var, gam yok, Haine pes etmek davaya ihanettir. İmanınız varsa sabredeceksiniz. Dönersek kalleşiz, Bugünler de geçer. En geç Kasım sonu Aralık ayında bu çile bitecek, bizlere yapılan eziyetlerin belgeselini çekeceğiz" gibi ifadeler kullandıkları belirtildi. Hatta, örgüt üyelerine FETÖ'nün yeni bir darbe hazırlığında olduğu ve 15 Temmuz'daki acemiliklerin bu kez yaşanmayacağını söyledikleri de öğrenildi.

HEP YENİ TARİH

FETÖ'cülerin sürekli farklı tarihler vererek ikinci bir darbe olabileceği mesajı ve tehdidi verdiklerini belirtilirken, istihbarat kayıtlarına göre FETÖ'nün yeni darbe girişimi için ilk önce Mart ve Nisan tarihini verdikleri, bu tarihler tutmayınca Haziran, ardından Temmuz ve son tarih olarak Kasım ya da Aralık tarihini verdikleri ortaya çıktı. Bu boş vaatlerin gerçek nedeninin ise örgütteki çözülmenin önlenmesi olduğu ortaya çıktı. Hainlerin çözülme olmaması ve kenetlenmiş bir görüntü vermek için yeni darbe girişimi mesajı vermeye çalıştıkları belirtildi.

BELGESEL ÇEKECEKLERMİŞ

Hainler sürekli verdikleri yeni tarihlerle cezaevindeki örgüt üyelerinin beynini yıkamaya devam ederken, son yalanları ise bu kadar da olmaz dedirtti. FETÖ'nün Pensilvanya'dan gönderdiği mesaja göre kurtuluşa çok az zaman kaldığı ve bu kurtuluş sonrası çektikleri sıkıntıları ve eziyetleri, Kasım ve Aralık ayındaki kurtuluştan sonra bir belgesel olarak çekeceklerini ve bu belgeseli tüm dünyaya seyrettirecekleri iddia edildi.

FATİH ŞENDİL

Cezaevlerinde sahte umut dağıtıyorlar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN