• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ellerinden öperim öğretmenim!

Ellerinden öperim öğretmenim!

23.11.2017, 20:36 Güncelleme Tarihi: 23.11.2017,23:45

İzmir'in Bayraklı ilçesinde kas hastalığı nedeniyle okula gitmekte zorlanan Samet Karaköse'nin hayatı, fizik öğretmeni Birol Danışman ile değişti. Karaköse'yi kendi aracıyla okula getirip götüren ve sınıfına kadar taşıyan Danışman, Samet ve annesinin yaşadığı zorluklara son verdi, öğrencinin okula ilgisini artırdı. 11. sınıf öğrencisi Samet Karaköse de "Birol öğretmenim sayesinde derslere daha çok bağlandım. Bana çok yardımcı olunuyor, derslerimi boşlarsam mahcup olurum" dedi.

'DERSİNE HİÇ GİRMEDİM'

Anne Zeynep Karaköse, "Önceleri oğlum küçük olduğu için kucağıma alıp okula götürürdüm. Sonra belediye otobüsü kullanmaya başladık. İki yıl önce Gazeteci Çetin Altan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne kayıt olmasıyla kaderimiz değişti. Birol öğretmen bir gün geldi ve 'Samet'i okula aracımla ben götürmek istiyorum' dedi. İki yıl boyunca sadece iki kere arabası bozulduğu için gelemedi. Telefonla gelemeyeceğini söylerken de mahcuptu. Hastayken bile geldi. Raporluymuş, geldi Samet'i götürdü. Hastayım demedi, ben sonradan duydum" diye konuştu.
26 yıllık fizik öğretmeni Birol Danışman, Samet'i okul bahçesinde, tekerlekli sandalyesinde otururken gördüğünü, ders çıkışında da annesinin sırtında belediye otobüsüne bindiğine şahit olduğunu söyledi.

"YAŞAM BİÇİMİ "

Danışman bunun üzerine yardım etmek için harekete geçtiğini, girişimlerinin sonuçsuz kalması üzerine aracıyla onu evden almaya karar verdiğini belirtti.
Öğretmenliğin bir yaşam biçimi olduğunun altını çizen Danışman, "Samet'le aynı okuldayız ama benim öğrencim olmadı, dersine girmedim. Öğretmen sadece okulda, sınıfta öğretmen olamaz. Okul dışına çıktığımızda da, her yerde örnek teşkil eden kişidir" dedi.

Ellerinden öperim öğretmenim! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN