Samimiysen dava aç başkan!

Giriş Tarihi:25.11.2017, 20:01 Güncelleme Tarihi:25.11.2017, 22:23

TANSU EDİP GÖKBUDAK

Başbakan Binali Yıldırım'ın 35 İzmir projesinden biri olan 3 milyar lira bedelli Körfez Tüp Geçidi Projesi'nin iptali için dava açan 80 kişilik grup ile Doğa Derneği'ne karşı, Balçova arsa mağdurlarının avukatı Mustafa Kemal Turan önderliğindeki bin 175 kişi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yanında yer alma karar aldı.

İzmirliler adına dava açacaklarını söyleyen Avukat Turan, "Ben tüp geçişi istiyorum. Duymayan duysun. Yapın kardeşim" diyen Büyükşehir Belediye Bakanı Aziz Kocaoğlu'nu samimiyete davet etti. Turan, "Bu sözün İnciraltı'nda parselizasyona 'tamam' deyip ardından gizlice iptal davası açmana benzemesin. Eğer samimiysen gel bin 176. kişi sen ol. Karşıysan iptal davası açanların yanında dur. Gel davaya katıl" dedi.

Pazartesi günü müdahillik başvurusunda bulunacaklarını söyleyen Turan, farkındalık yaratmak için herhangi bir harç ya da vekalet parası almayacağını söyledi.

'GEL BİZE KATIL'

Körfez Geçiş Projesi'ndeki viyadük ayaklarının çıkış yapacağı noktada vatandaşlarla birlikte yaptığı açıklamada Başkan'ın daha önce İnciraltı imar planlarına olumlu baktığını açıklayıp ardından iptali için gizlice dava açtığını hatırlatan Turan, "Aziz Kocaoğlu 'Körfez geçişine taraftarız' diyor.
O zaman gel davaya katıl. Bakanlığın yanında yer alıyor musun almıyor musun? Eğer karşıysa iptal davası açanların yanında olsun. Biz bin 175 kişi olarak bakanlığın yanında yer almak için yarın başvuruda bulunacağız" dedi.

Projesi'nin bazı bölümlerinin Büyükşehir sorumluluğunda olduğunu, ancak şu ana kadar belediyeden kimsenin projeyi incelemediğini söyleyen Turan, "Aslında bu bile görevi ihmal suçudur. Aziz Kocaoğlu'nun çeşitli mühendisliklere, hukuk birimlerine inceletmesi gerekir" diye konuştu.

kalan karakter 1000

Mimar Mimar

Beyaz eşyacı büyük şehir belediye başkanı olursa böyle olur. Kocaoğlu izmir e ne yaptı? Herşeyi devletten bekleyen bir anlayış. Yazıklar olsun.. Başka şehir görmeyen arkadaşlar lütfen yorum yazarken bu araştırın....

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 26.11.2017 22:16
TİREli ROMAN TİREli ROMAN

Roman mahallesi ismiyle bilinen kesikbaş mevkideki gariban arsa sahipleri olarak biran evvel bölgenin diğer yerler gibi imara açılmasını bekliyoruz TİRE BELEDİYESİnden hiç bir netice çıkmıyor her yerde rant paylaşımı ya biz garibanlara kim sahip çıkacak Aziz Bey duyun sesimizi

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 26.11.2017 21:52
Reşat cemil yalçıner Reşat cemil yalçıner

O çevreci gurup çiğli eski taş ocakları mevkiinde yapılan imar değişikliği ile bir dağın nasıl yok edildiğini ve yapılan inşaattı örnek gösterip kalan yeşil alanların katledileceğini görsünler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 26.11.2017 19:38
savaşçı savaşçı

Aziz kocaoğlu daha durak yapamıyor, tüp geçitmi yapacak.güldürmeyin beni.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 26.11.2017 13:23
Baki Baki

İzmirde imar belediyeden alınsın imar bakanliğa verilsin yoksa bu kafalarla istemezuklarla hiç bir şey yapılmaz izmirde imar sadece yandaslarin yerine açılıyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır9
cevapla 26.11.2017 07:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.