• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Samimiysen dava aç başkan!

Samimiysen dava aç başkan!

25.11.2017, 20:01 Güncelleme Tarihi: 25.11.2017, 22:23

TANSU EDİP GÖKBUDAK

Başbakan Binali Yıldırım'ın 35 İzmir projesinden biri olan 3 milyar lira bedelli Körfez Tüp Geçidi Projesi'nin iptali için dava açan 80 kişilik grup ile Doğa Derneği'ne karşı, Balçova arsa mağdurlarının avukatı Mustafa Kemal Turan önderliğindeki bin 175 kişi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yanında yer alma karar aldı.

İzmirliler adına dava açacaklarını söyleyen Avukat Turan, "Ben tüp geçişi istiyorum. Duymayan duysun. Yapın kardeşim" diyen Büyükşehir Belediye Bakanı Aziz Kocaoğlu'nu samimiyete davet etti. Turan, "Bu sözün İnciraltı'nda parselizasyona 'tamam' deyip ardından gizlice iptal davası açmana benzemesin. Eğer samimiysen gel bin 176. kişi sen ol. Karşıysan iptal davası açanların yanında dur. Gel davaya katıl" dedi.

Pazartesi günü müdahillik başvurusunda bulunacaklarını söyleyen Turan, farkındalık yaratmak için herhangi bir harç ya da vekalet parası almayacağını söyledi.

'GEL BİZE KATIL'

Körfez Geçiş Projesi'ndeki viyadük ayaklarının çıkış yapacağı noktada vatandaşlarla birlikte yaptığı açıklamada Başkan'ın daha önce İnciraltı imar planlarına olumlu baktığını açıklayıp ardından iptali için gizlice dava açtığını hatırlatan Turan, "Aziz Kocaoğlu 'Körfez geçişine taraftarız' diyor.
O zaman gel davaya katıl. Bakanlığın yanında yer alıyor musun almıyor musun? Eğer karşıysa iptal davası açanların yanında olsun. Biz bin 175 kişi olarak bakanlığın yanında yer almak için yarın başvuruda bulunacağız" dedi.

Projesi'nin bazı bölümlerinin Büyükşehir sorumluluğunda olduğunu, ancak şu ana kadar belediyeden kimsenin projeyi incelemediğini söyleyen Turan, "Aslında bu bile görevi ihmal suçudur. Aziz Kocaoğlu'nun çeşitli mühendisliklere, hukuk birimlerine inceletmesi gerekir" diye konuştu.

Samimiysen dava aç başkan! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN