• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Sudem, sevginin gücüyle hayata döndü

Sudem, sevginin gücüyle hayata döndü

25.11.2017, 19:11 Güncelleme Tarihi: 25.11.2017, 22:25

Daha 4 yaşındayken evlerinin 5’inci katından düştü Sudem. Beyin travması geçirmişti. Doktorlar “yaşamaz” dedi ama ailesi onun hayata tutunması için en büyük ilaç olan sevgiyi verdi. Küçük kız, iyileşti, büyüdü ve 13 yaşına geldi

KADİR KEMALOĞLU

4 yaşındayken evlerinin 5'inci katından düşerek beton zemine çakılan Sudem, doktorlarının ve sevenlerinin desteğiyle hayata tutunmayı başardı. Geçtiğimiz günlerde 13'üncü yaşını kutlayan Sudem için doktorları "O gerçek bir mucize" derken, küçük kız yutma, acı hissi ve gülme yetisini yeniden kazandı.
Doğum günü pastasını çiğneyerek afiyetle yiyen Sudem'in annesi Dilek Alp, "Onu normal bir çocukmuş gibi bugünlere getirdik.
Konuştum, kitap okudum. Tüm tedavilerini eksiksiz yaptık. Bu uğurda doktorlarımızın ve bize destek olanların emeğini de unutamam. O yüzden Sudem bir sevgi mucizesi" diye konuştu.

ÇOK ZOR BİR TEDAVİ GEÇİRDİ

2008 yılının Ocak ayında 4 yaşındaki kızları Sudem'in dengesini kaybederek Bornova'daki evlerinin bulunduğu 5'inci katın penceresinden düştüğü haberi, Dilek ve Demirhan Alp çiftini yasa boğmuştu. O günden sonra kızlarının yaşaması için insanüstü bir çaba sarfeden aile, özellikle Ege Üniversitesi doktorları ve baba Demirhan Alp'in çalıştığı Arven İlaç Sanayi Firması'nın sahibi Ahmet Toksöz'ün büyük destekleriyle bugünlere geldi. Dilek Alp, 9 yıl içesinde birbirlerine olan sevgileri ve kendilerini yalnız bırakmayanların desteğiyle bugünlere geldiklerini belirterek "Sudem ilk 1 ay anestezi yoğun bakım ünitesinde kaldı. Burada bir beyin ameliyatı geçirdi. Beyin su topluyordu. Ancak başta doktorumuz Mehmet Uyar olmak üzere, doktorlarımız insanüstü bir çaba gösterdiler ve kızımı hayatta tutmayı başardılar. 1 ay sonra yoğun bakımdan çıktığımızda serviste bayram havası vardı. Sonra zorlu süreç devam etti. Beyin cerrahisi, çocuk hastalıkları, fizik tedavi bölümlerindeki tüm hocalarımız ve personel, Sudem'le yakından ilgilendi. Bunu için hepsine minnettarız" dedi.

GÜLMEYİ ÖĞRENDİ

Sudem'in 9 yıl sonunda çiğneme, yutma, acı hissi ve gülme yetilerinin geri geldiğini, bu şekilde kızlarının bir gün ayağa kalkacağı günleri de göreceklerine inandıklarını dile getiren Dilek Alp, "Bu sonuçlar Sudem'e gösterilen sevginin ve fedakarlığın bir sonucu. Onu normal bir çocukmuş gibi bugünlere getirdik. Konuştum, kitap okudum. Tüm tedavilerini eksiksiz yerine getirdik. Bu uğurda doktorları ve bize destek olanların emeğini de unutamam. O yüzden Sudem bir sevgi mucizesi" diye konuştu.

Demirhan Alp ise, "Çok zor günler geçirdik. Bizim için Sudem'in sağlıklı bir çocuktan hiçbir farkı yok. Kızımla da gurur duyuyorum. Bizimle birlikte o da mücadele etti" dedi.

Sudem, sevginin gücüyle hayata döndü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN