• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Gözler yılda 2 maaş bayram ikramiyesinde

Gözler yılda 2 maaş bayram ikramiyesinde

27.11.2017, 23:41

Emeklilere ve memurlara dini bayramlarda ikramiye verilmesi önerisi bugün yapılacak Kamu Personel Danışma Kurulu'nda (KPDK) görüşülecek. Teklif yasalaşırsa yılda iki maaş ikramiye ödenecek. Ağustostaki toplu sözleşme görüşmelerinde karara bağlanmayan konular KPDK gündeminde olacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu başkanlığında bakanlıkta yapılacak toplantıya, Memur-Sen, Türkiye Kamu-Sen ve KESK yöneticilerinin yanı sıra ilgili sendikaların genel başkanlarının da katılması bekleniyor. Yılın son toplantısında Memur-Sen'in 4/B ve 4/C'lilerin kadro durumu başta olmak üzere, toplu sözleşme görüşmelerinde gündeme getirilen ve çözümü daha sonraya bırakılan konuların ele alınacağı öğrenildi. Bu konular arasında emeklilere ve memurlara dini bayramlarda ikramiye verilmesi de bulunuyor. Eğer anlaşma sağlanırsa yılda iki kez birer maaş olmak üzere bayram ikramiyesi verilmesi sağlanacak.

YAŞLIYA KREDİDE EMSAL KARAR

Yargıtay , kredi çekmiş olanları ve çekecekleri ilgilendiren bir karar aldı. Kredi çeken 75 yaşındaki müşteriye hayat sigortası yaptıran banka, tüketicinin vefat etmesiyle kredinin kalan kısmının ücretini karşılamayı reddetti. Tüketicinin mirasçılarının Ceyhan 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açtığı davaya son noktayı koyan Yargıtay 19. Hukuk Dairesi, emsal bir karara imza atarak, bankanın tüketicinin yaşını bilerek poliçe düzenlediğini ve sonucuna katlanması gerektiğine karar verdi. Kararda, "Dosyadaki yazılara kararın dayandığı delillerle gerektirici sebeplere, delillerin takdirinde bir isabetsizlik bulunmamasına göre davalı vekilinin yerinde görülmeyen bütün temyiz itirazlarının reddiyle usul ve kanuna uygun bulunan hükmün onanmasına oy birliği ile karar verildi" denildi.

Gözler yılda 2 maaş bayram ikramiyesinde haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN