Gözler yılda 2 maaş bayram ikramiyesinde

Giriş Tarihi:27.11.2017, 23:41 Güncelleme Tarihi:27.11.2017, 23:41

Emeklilere ve memurlara dini bayramlarda ikramiye verilmesi önerisi bugün yapılacak Kamu Personel Danışma Kurulu'nda (KPDK) görüşülecek. Teklif yasalaşırsa yılda iki maaş ikramiye ödenecek. Ağustostaki toplu sözleşme görüşmelerinde karara bağlanmayan konular KPDK gündeminde olacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu başkanlığında bakanlıkta yapılacak toplantıya, Memur-Sen, Türkiye Kamu-Sen ve KESK yöneticilerinin yanı sıra ilgili sendikaların genel başkanlarının da katılması bekleniyor. Yılın son toplantısında Memur-Sen'in 4/B ve 4/C'lilerin kadro durumu başta olmak üzere, toplu sözleşme görüşmelerinde gündeme getirilen ve çözümü daha sonraya bırakılan konuların ele alınacağı öğrenildi. Bu konular arasında emeklilere ve memurlara dini bayramlarda ikramiye verilmesi de bulunuyor. Eğer anlaşma sağlanırsa yılda iki kez birer maaş olmak üzere bayram ikramiyesi verilmesi sağlanacak.

YAŞLIYA KREDİDE EMSAL KARAR

Yargıtay , kredi çekmiş olanları ve çekecekleri ilgilendiren bir karar aldı. Kredi çeken 75 yaşındaki müşteriye hayat sigortası yaptıran banka, tüketicinin vefat etmesiyle kredinin kalan kısmının ücretini karşılamayı reddetti. Tüketicinin mirasçılarının Ceyhan 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açtığı davaya son noktayı koyan Yargıtay 19. Hukuk Dairesi, emsal bir karara imza atarak, bankanın tüketicinin yaşını bilerek poliçe düzenlediğini ve sonucuna katlanması gerektiğine karar verdi. Kararda, "Dosyadaki yazılara kararın dayandığı delillerle gerektirici sebeplere, delillerin takdirinde bir isabetsizlik bulunmamasına göre davalı vekilinin yerinde görülmeyen bütün temyiz itirazlarının reddiyle usul ve kanuna uygun bulunan hükmün onanmasına oy birliği ile karar verildi" denildi.

kalan karakter 1000

emekli emekli

konuşmaya görüşmeye ne gerek var emekli perişan. hemen topmanıverin parmaklar kalksın beş dakikada geçer ne gerek var toplantıya görüşmeye başka şeyler için toplanın enerjinizi başka şeylere harcayın. hadi hadi durmayın sevinsin emekliler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.11.2017 15:57
evka 5 emekli evka 5 emekli

yılda 2 kezi geçtim bankadan değil sgk dan 3 , 5 maaş avans verilip aylıktan kesilse o bile yeter, kabul edilebilir oranda faiz de olsun...geçmişten gelen kapanmış icra davam vardı (kredi kartı) bankalardan kredi çıkmıyor resmi gelir beyan ettiğim halde (emekli çalışan biri )......

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır2
cevapla 28.11.2017 13:09
karaburunlu karaburunlu

Sadece memur ve memur emeklilerini ilgilendiriyor. SSK ve Bağkur emeklileri kapsam dışı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır2
cevapla 28.11.2017 11:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.