• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Elektrikler kesikti sınava giremediler

Elektrikler kesikti sınava giremediler

28.11.2017, 23:22

Öğrencilik hayatının en bilinen esprilerinden biri olan ‘elektrikler kesikti’ bahanesinin bu kez tersi yaşandı. İzmir’de ehliyet almak amacıyla sınava girmek için ‘e-sınav’ sisteminden randevu alan sürücü adayları trafo patlayınca mağdur oldu

Alsancak'taki İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı E-Sınav Merkezi'ne gelen sürücü adayları, trafonun patlaması nedeniyle elektrikler kesik olunca sınava giremedi. Aylar öncesinden aldıkları randevu iptal edilirken, karanlıkta kalan sürücü adayları mağduriyet yaşadı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri yaşanan sorunun elektrik arızasından kaynaklandığını belirterek sürücü adaylarının mağdur olmaması için en kısa sürede tekrar sınava alınacaklarını belirtti. Sürücü adayları ise, "Yönetmeliklere göre her okulda jeneratör bulundurma zorunluluğu var. Böyle bir sorunun yaşanacağı önceden tahmin edilerek önlem alınması gerekirdi" diye konuştular. Mavişehir Sürücü Kursu Sahibi Serap Avcı ise, "Adaylarımızın arasında askere gidecek olan, yurt dışına çıkacak olan var. Hepsinin planları alt üst oldu. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz" dedi.

BAHÇEDE BEKLEDİLER

Ziya Gökalp Bulvarı'ndaki Alsancak Nevvar Salih İşgören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yanındaki E-Sınav Merkezi'nde tekrar elektriklerin geleceği umuduyla saatlerce okulun bahçesinde bekleyen sürücü adaylarına yapılan açıklamada sınavın iptal edildiği bildirildi. Aylar öncesinden aldıkları randevunun iptal edilmesi nedeniyle şaşkına dönen sürücü adayları çaresiz bir şekilde sınav merkezinden ayrıldı.

JENERATÖR ZORUNLU

Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinde jeneratör bulundurma zorunluluğu bulunan sınav merkezinde elektrik kesintisi nedeniyle randevuları iptal edilen sürücü adayları, "Jeneratör bulunmaması nedeniyle sınava giremedik. Bu mağduriyetimizin bir an önce giderilmesini istiyoruz" diye konuştu. Sürücü Kursu yöneticileri de, "Buraya İzmir dışından insanlar otobüslerle sınava geliyor. Bir an önce bu mağduriyetin giderilmesini istiyoruz" açıklamasını yaptı.

TOLGA TEKİN

Elektrikler kesikti sınava giremediler haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN